Arvutikaitse ABC

arvutikaitse_abc_esikaas.jpgSee on väga hea ja asjakohane raamat. Mina kirjutasin selle 🙂

Tähendasin seal üles enamlevinud pahavara iseloomustused ning mõningad võtted, kuidas end internetiohtude vastu kaitsta. Üritasin vältida akadeemilist soliidsust ning lugeja koormamist tehniliste detailidega, nii et seda peaksid julgema kätte võtta ka need, kes end arvutiasjanduses väga kodus ei tunne.

Kõik nähtused on rühmitatud eraldi peatükkidesse ja esitatud tähestiku järjekorras. Kaanest kaaneni järjest läbilugemine ei ole kohustuslik, kavalam on leida registrist huvipakkuv märksõna ja lugeda konkreetset peatükki. Jah, paberil ei saa ikka nii mugavalt linkida kui internetis…

Irja Ahi tegi “Arvutikaitse ABC”-le võrratud ja vaimukad illustratsioonid, Sverre Lasn ägeda kujunduse. Väljaandmise korraldas sihtasutus Vaata Maailma, rahaliselt toetasid Hansapank, SEB, Elion ja EMT.

Esitlus on täna, 12.02 kell 14 Viru Keskuse Rahva Raamatu esitlussaalis. Osta saab esialgu Rahva Raamatust, kui trükikoda ülejäänud tiraaži valmis saab, siis ka Apollost ja mujalt.

5 thoughts on “Arvutikaitse ABC”

  1. Palun rääkige kommentaarides asjast.
    Oma halva tuju väljaelamiseks kasutage mõnd spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud portaali.

  2. Ruuter WRT54G ver 1.00.6. Olen otsinud, kuidas nimetatud ruuteril wifi väljalükata või leviala piirata, ent pole leidnud. Ehk keegi oskab aidata!?

  3. Mulle tundub, et see on nii lahe raamat. Kas teate, kust võin saada seda? Ma elan Ameerika Ühendriikides….

    tänan! 🙂

  4. Sattus ka kätte antud raamat, lihtne jutt algajale kasutajale, eelkõige siis lasteleraamatut meenutab minule isiklikult, pisipõnnidele sobiks kohustuslikuks kirjanduseks. Mida erakordset antud raamatus ei näinud, info näib olevat internetist kokku korjatud ja lihtsasse sõnastusse pandud. Imelik on see, et niipaljude sponsorite toel tehtud, kuid raamat maksis poes tervelt 150.- EEK. võiks olla taskukohasema hinnaga aga ei. Tekib küsimus mida nad üldse toetasid :D, reklaami vajasid logode näol vist raamatukaanel.
    Turvalisusele pühendunud raamatuid on ilmunud teisigi, mida soovitan lugeda, neid võiks olla rohkemgi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga