themes theme

Nordea õngitsemisloo jätk

26. märts 2007 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Tänase päeva jooksul potsatas mu spetsiaalselt spämmi kogumiseks mõeldud postkasti tervelt kolm ingliskeelset kirja, milles Nordea Kaitseosakond (vean kihla, et sellist neil seal ei ole :)) palus mul tungivalt oma kliendiandmed üle täpsustada.

Kirjad olid väga hästi koostatud, nägid välja päris soliidsed ning, mis kõige kavalam, ei sisaldanud mingit spämmifiltritele arusaadavat teksti – kogu jutt oli saadetud pildifailina.

Mis aga südame soojaks teeb on pilt, mis mulle avanes siis, kui proovisin Mozillaga kirjaga kaasasolnud linki avada (NB! Ärge seda igaks juhuks järele tehke!)

nordea.jpg

Ehk siis Mozillasse sisseehitatud õngitsemisfilter pistab antud lingi peale kisama ja hoiatab pahaaimamatut surfajat, et tegu on petulehega. Tubli töö, Mozilla poisid!

Reklaam

2 kommentaari

  1. Aarne ütleb:

    Mina sain esimese niisuguse kirja 22.03. õhtul. Ei Pegasus Mail ega Firefox kumbki ei hoiatanud mind lingi klikkimisel. 23.03 hommikul vastavasisulise blogipostituse kirjutamise ajal sain juba mõlemalt hoiatuse. Loe ise siit.

Viited teistes blogides /
Reaktsioonid teistes blogides

  1. Arvutikaitse » Blog Archive » Nordea hoiatab järjekordsete petukirjade eest

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841