Spämmiblogid

Spämmiga foorumites ning portaalide ja blogide kommentaariruumis on kõik juba ammu harjunud. Täna aga hakkas silma rämpspostitajate uus nõks – spämmiblogid. Märkasin nimelt meie oma kodumaises blog.tr.ee-s listitud blogipostitust pealkirjaga “Get Cash Now Without a Job” – no selliseid olen isegi oma spämmifiltrist tuhandete kaupa ära kustutanud. Postituse külge haagitud blogis oli neid va tüüppealkirju veelgi rohkem:

cash.png

Kommentaaride spämmifiltrid töötavad enamasti hästi, blogide eneste filtreerimine pole aga veel kuigi laialt levinud. Sestap saavadki spämmijad otse blogipostituste endi kaudu oma kahtlase väärtusega sõnumit takistamatult levitada.

Palusin ka blog.tr.ee kommentaari, Andris Reinman on probleemist teadlik:

“Antud tüüpi blogid on automaatselt raskesti avastatavad ja neile saab peale ainult siis, kui see ise silma hakkab. Nimelt on nii, et kui keegi kirjutab kuskil levinud blogisaidil, näiteks sealsamas blogspotis blogi, kuid hiljem mingitel põhjustel selle ära kustutab, siis spämmirobotid, nähes domeeni ärakukkumist, võtavad selle kiirelt üle ja topivad spämmi täis – kasutades sellega osavalt ära eelmise blogija kogutud google pageranki ja muud sellega kaasnevat.

Eriti heaks näiteks saab tuua endist suht populaarset Marta ja Potsataja blogi (mingi hetk kolis blogspotist ära wordpressi teise aadressi peale), http://martamull.blogspot.com/, mis hetkel on täidetud mingi aasia spämmiga.

Blog.tr.ee-s on samamoodi – kui inimene kustutab blog.tr.ee-s oleva blogi ära ja spämmerid võtavad domeeninime endale kiirelt üle, ei saa me kuskilt otsast teada, et midagi juhtunud on.”

Blogipuu, nii nagu ka seal listitud blogimiskeskkonnad (wordpress.com, blogger.com, blogspot.com jne) üldiselt spämmi ei salli ning kustutavad rämpsposti levitavad blogid tavaliselt meelsasti, kui neile sellest teada anda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga