RogueRemover FREE

Libatõrjujad on grupp pahavara, mis esineb kas nuhkvaraeemaldaja, viirustõrjuja või kõvakettapuhastajana, hirmutab kasutajat “leitud probleemidega” ning pakub end neid samas ka eemaldama. Ehmunud kasutaja sellega tihtilugu ka nõustub, misjärel teatatakse talle küll “probleemide” lahendamisest, kuid arvuti nakatatakse sedapuhku tõelise pahavaraga.

roque1.jpg

Lisaks libatõrjujate eemaldamisprogrammile SmitFraudFix leidsin www.wilderssecurity.com-i foorumis ringi vaadates programmi nimega RogueRemover FREE. Kuna tean paljusi juhtumeid, kus just libatõrjujad on arvuti kasutajat segama asunud, mõtlesin kohe ka seda programmi katsetada. Katsetatavat arvutit ei tulnudki kaua otsida, kuna juba täna sain ühe sellise kätte.
RogueRemover FREE saab alla laadida siit. Pärast installimist tõmmake programmile kohe uuendused – klikake Check for updates ning avanevas aknas uuesti Check for updates. Nüüd annab programm teada, et uuemat programmiversiooni ei leitud – vajutage OK. Nüüd ütleb uuendamismoodul: There is newer version of database – klikake OK ja valige nüüd Download. Oodake, kuni baas on alla laetud ja programm teatab: Database update completed. Nüüd, kui uuendus tehtud, tuleb teha asuda arvutit kontrollima.

Vajutage peamenüüst Scan ning oodake, kuni arvutit skänneeritakse. Kui midagi ei avastatud, on kõik hästi 🙂
Kui aga tulemus on nagu alloleval pildil:
roque2.jpg
vajutage Remove Selected (veenduge, et kõigil on linnukesed ees) ning peale eemaldamist tehke arvutile restart.
Minu käes olnud arvutil eemaldas see programm ilma suurema vaevata kõik need pop-upid ja karjuvad ikoonid kella juures mõne hetkega.

2 thoughts on “RogueRemover FREE”

  1. Tere,

    Minul juba mõnda aega sajab sisse selline nähtus:

    veebilehtedel nagu ebay, youtube, myspace kus on palju väikesi prewiev pilte asendatakse need teatega: “computer my be infected with spyware” ja nupp (justkui) “free scan”. Panin su poolt osutatud programmi peale. See ei leidnud midagi. Tead sa mis nähtus see piltide ja ka reklaambännerite asendamine sellise teatega on ja kuidas sellest lahti saab. Paar korda oleksin justkui NODiga selle kõrvaldanud aga nädala pärast on tagasi. Ja omaarust pole ka mingeid kahtlasi veebikülgi külastanud ega programme avanud. Kuigi kes teab 🙂

    Päikest, Andres

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga