Saage tuttavaks — võlts-antiviirus

Käisin (taas kord) lastele internetiohtudest jutustamas. Nagu alati, rääkisid lapsed ka mulle  midagi … sedakorda siis feik antiviiirusest (ingl.k fake antivirus). Ühe poisi isa olevat endale võrgust saanud ja ära installinud täiesti võlts-antiviiruse. Alles siis jõudis mu teadvusse, et enam polegi tegu eksootilise teoreetilise ohuga, vaid millegagi, mis ka Eestis ongi juba jõudnud massidesse.

Teema üle töökaaslastega diskuteerides pakuti lahkesti välja ka näide – Toomas nakatas prooviks ühe Windows 7 masina ühe täiesti eestikeelse võlts-antiviirusega. Kasutajaliides on kenasti eestikeelne (mis siis et vigases eesti keeles). Kõlbab arusaamiseks ja pealepanekuks ka suisa tädi Maalile. Kõige põhilisem probleem on, et kui mina, Toomas ja veel keegi teab usaldusväärseid viirustõrjeid peast, siis tädi Maali ei tea neid teps mitte (eksole, ma ka ei suuda Herefordi veist must-valgest kohukesest eristada). Lihtsurelik on nõus ära installeerima iga eseme või nähtuse, mis kasutajaga viisakalt eesti keeles ning enam-vähem arusaadavat juttu räägib.

Ega suurt muud jutustada olegi, tuleb pilte vaadata (mõnda pilti saab kliki abil suurendada).

Mida aga teha kui säärane jubedus masinas juba kohal? Ravida tuleb. Windows 7 natuke karjub ta peale, aga väljaravimine polegi nii lihtne… sigadus ei luba isegi käsurida ega Task Manageri käivitada.

üldvaade
üldvaade
ja nii ta siis kisendab mu arvuti peale...
ja nii ta siis kisendab mu arvuti peale...
näe, leidiski viiruse - pahalase nimeks IEMONSTER
näe, leidiski viiruse - pahalase nimeks IEMONSTER
Nonii, jubedus hakkas nüüd raha küsima
Nonii, jubedus hakkas nüüd raha küsima

Allpool erinevaid karjeid, mida võlts-antiviirus võitluse käigus kuuldavale lasi:

Asjandus ei kavatse kaklusest loobuda...
Asjandus ei kavatse kaklusest loobuda...

teade uskmatutele
teade uskmatutele

teade uskmatutele
teade uskmatutele
teade uskmatutele
teade uskmatutele
teade uskmatutele
teade uskmatutele

12 thoughts on “Saage tuttavaks — võlts-antiviirus”

 1. Kohtasin ka seda ühes arvutis. NOD32 peal aga ei midagi. Õnneks süsteemitaaste intsidendist varasemale kuupäevale taastas normaalse olukorra.
  Ükskõik mida tegid arvutis kõik oli viirused ja torjad etc

 2. Lingil ärge igaks juhuks klikake. Krt seda teab.
  Aadressi omanik mingi Aleksandrov Kaasanist (DomainTools andmetel).
  Programmi nimi “Spyware Protection”.

 3. avast ka ei avastanud.antiviirused,internet(netipulk) ka ei avanenud.naabril õnneks avatud wi-fi).spyware dr.sain abi.ainuke browser mis avanes safari
  nakatusin et üritasin spamis fotot avada

 4. kui ma õeti mäletan siis sain ta application data peidetud failide alt lissalt julmalt ära kustutatud ja minu jaoks probleem lahenes

 5. Pingback-viide: 7. loeng | Hannes
 6. Sain ka libatõrje, mis exe-faile käivitada ei lasknud. Ei laadinud Windowsi taaslaadides programmegi. Add/Remove Programs ka ei avanenud (exe-fail käivitamiseks ju). Safe Mode, ja käsitsi kustutama. Kasuks tuleb omada mitut arvutit, et netist otsida viise, kuidas lahendada ja mida kustutada.

 7. Mul sama jama masinas. Ei lase netti ka enam logida. Lööb ette hunniku erroreid ja toroojasid jms. Kustutamisel tahab minna netti kuid ei lase netti minna. Midagi peale/maha lasta ei saa. Kuidas peaksin siis sellest lahti saama?

 8. käivitamisel restor point ajas tagasi minna.kõik läheb ilusti käima. mitu korda sellise viirusega kokkupuutund.ei ole hullu
  PS.mis ei tapa teeb kogenumaks)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga