Rünnatakse internetipankade kontosid

Viimasel ajal on sagenenud kurjategijate katsed hõivata pangaklientide internetipanga paroolid ning varastada kontodelt raha. Esimeste ohvrite kontodelt on juba ka rahasummasid kaotsi läinud. Kuid rünnete vastu on erakordselt lihtne ennast kaitsta – võttes internetipanga sisselogimisvahendina kasutusele ID-kaardi.

Paroolid on sattunud kurjategijate valdusesse läbi vastava ründeprogrammi, mis kasutab ära operatsioonisüsteemide turvaauke ning suunab kliendi internetipanga asemel petturite poolt loodud võltsleheküljele, mille kujundus matkib internetipanka.

Võltslehekülg küsib klientidelt mitme parooli sisestamist nende koodikaardilt. Ükski Eesti internetipank ei palu kliendil kunagi sisestada korraga mitu koodi koodikaardilt, vaid ainult ühe. Niisiis kui küsitakse mitut parooli, tuleb internetisirvija sulgeda ning pöörduda arvutispetsialisti poole – arvuti on nakatunud ohtliku kurivaraga, mis suunab sirvija võltslehele. Netipanka siis enam kasutada ei tohi.

Et internetipanga kasutamine oleks turvalisem, tuleks loobuda paroolikaardist ning võtta tuvastusvahendina kasutusele ID-kaart või PIN-kalkulaator. Need vahendid välistavad praegu teostatavate rünnete ohvriks langemise.

Samuti oluline kasutada oma arvutis kaasajastatud viirusetõrjeprogramme ja tulemüüre, samuti vältida tundmatutelt aadressidelt saabunud manustega kirjade avamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga