Ratsa rikkaks Kremli abil

1.Kreml1aAlates 1988. aastast on üle maailma saadetud tuhandeid kirju, mille sisu on alati üldjoontes sarnanaseks jäänud, vaid mõned üksikud detailid on vahetunud – kellegi pere on sõjakoledustes kaotsi läinud  või on ta üleüldse orvuks jäänud, tema kadunud lähedased on aga varem väga rikkad olnud ning jõudnud miljonid dollarid ettenägelikult  enne surma või kaotsiminekut tema pangakontole kanda. See õnnetu “keegi” aga ei saa mingil põhjusel  ise raha oma kontolt välja võtta – kas on selleks liiga noor  või teeb riik  talle ülekohut – ning soovib leida abistajat-partnerit, kes tema antud volituste abil kannab miljonid dollarid tema kontolt oma isiklikule arvelduskontole, mille pealt ta teeniks umbkaudu 10-20% vaheltkasu.

Igaühe unistused  lõpuks ometi rikkaks saamisest on aga pingutamist väärt, sest ainuüksi vaheltkasu summad on tavaliselt niivõrd suured, mida tõenäoliselt ei olda isegi unes nähtud. Selline kiusatus lihtlabasest rahateenimisest on alati leidnud naiivseid ohvreid, kes kasu asemel on kandnud hoopis kahjusid, sest nad on ise saatnud dokumentide kordaajamiseks oma isiklikku raha, mida nad ei saa enam iialgi tagasi.

Taolised kirjad kannavad ühe nende põhiallika järgi Nigeeria skämmi nime, nende ühest ehedast näitest saab lugeda siit. Kirjad on niivõrd tõetruud (kui mitte arvestada kirjavigu), et paljud inimesed üle maailma on läinud nende kurbade legendide õnge ja kandnud märkimisväärseid rahalisi kahjusid.

Siinkohal oleks kõige õigem jätta igaühel omale igaveseks meelde Emsi Software GmbH juhi Christian Mairoll sõnad: “Kui e-posti teel saadetud pakkumine on niivõrd hea, et olla tõsi, siis ei ole see kindlasti tõsi.”

Emsi Software hoiatab ka uue petukirjade rühmituse eest, nimetades seda tinglikult “Venemaa ühenduseks”. Miljoneid lubatakse nüüd  kõigile soovijatele otse Moskvast, Kremlist ja selle lähiringkondadest.  Kirjade sisu on põhimõtteliselt sama nagu ka Nigeeria  kirjade puhul, ent peamiselt pakutakse nüüd investeeringuid naftasse ja teistesse toorainetesse, rasketööstusesse, ehitusse, kinnisvarasse jne. Kirja saajal, kelleks võib olla igaüks ka meie seast, tuleb vaid anda nõusolek kasutada oma isiklikku pangakontot, et ümmarguselt 52 miljonit Eurot saaks Venemaalt salakaubana välja smurgeldada. Selle üüratu summa pealt saaks “tankist” või leebemalt öeldes äripartner vaheltkasuna tervelt 8% omale teenustasuks. Ja just niisama  lihtsalt saadaksegi  ratsa rikkaks!

Aga loomulikult tuleb enne jõukaks saamist arvestada, et kui kirjale vastatakse, tuleb kõigepealt ise välja käia üsna suured summad, et kõikvõimalikud dokumendid saaks korda aetud, altkäemaksud antud advokaatidele, kes sellise riskantse rahakantimisega tegelema hakkavad, siis veel tuleb maksta mitmete ettenägematute kulude eest, mis tõenäoliselt mõeldakse välja käigu pealt jne.

Christian Mairoll sõnu tõlgendades võib välja lugeda, et kui arvutiturbefirma taolisi kirju esmakordselt nägi, võeti kohe ühendust Venemaa vastavate ametkondadega, ent nende kirjadega tegelemine – uurimine, jälitamine, analüüsimine, kirja saatjate paljastamine jne -  ei huvitanud Venemaa poolt mitte grammigi ega võetud kasutusele mingeid vastumeemeetmeid taoliste petukirjade leviku tõkestamiseks. Järelikult – kuna uppuja päästmine on uppuja enda sügavalt isiklik asi, siis peab igaüks ise endale teadvustama, et selliste kirjade postkasti supsatamisel tuleb need kohe kustutada!

Kirja näidis

Good Day,
I am Andrei Raz***hov, I have a business brief which might interest you on the instruction of a business tycoon in Moscow whose business interest spans crude oil refining, mining, construction, real estate and tourism.

Over the past years the policies of the Kremlin has not been favorable towards his business and more importantly towards his person who seem to have a different political view from that of the Kremlin. Without boring you with politics of Russia, I will go straight to the point to ask for your cooperation to discreetly re-profile funds worth 52.2 Million euro own by this business tycoon from its present location via a bank in eastern Europe to a new investment location.

You will be paid 8% for your ‘management consultancy fees’, if we are able to reach terms. If you are interested, please write back to my senior colleague Mr. Andrev Sl**vik at **** and provide your telephone number and private e-mail address and he will provide further details.

Write back, we wait for your response.
Regards,
Andrei Raz***hov

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga