Tasuta online nuhkvara- ja failiskannereid

1.scan onlineHiljuti täiendasin 2007 aastal kirjutatud artiklit Online viirusskannereid ja muutsin selle kasutajasõbralikumaks – eraldi said välja toodud skannerid, mis toetavad ka teisi veebilehitsejaid peale Internet Exploreri.

Et asja veelgi lihtsustada, kirjutan selles artiklis viiest spetsiaalselt nuhkvara otsivast online skannerist ja ka sellistest online skanneritest,  mille abil saab üksikuid faile üles laadida, et kontrollida nende puhtust. Teada on ju tõsiasi, et viirusetõrjed, mille põhjal on loodud ka online viirusskannerid, ei pruugi alati leida nuhk-või reklaamvara, kuna nende otsene eesmärk on ikkagi kõige õelamate kurjamite kahjustamine. Ent ka tavaline nuhkvara, nagu nimigi ütleb, võib üsnagi olulist ja privaatset infot arvutist varastada.

Kui tulla tagasi viirusskännerite juurde, siis parimaid tulemusi nuhkvara avastamisel annavad Trend Micro Housecall ja  CA Online Threat Scanner , millel on kergema pahavara avastamisel veidi suuremad kogemused kui pigem viiruste ja troojate leidmisele spetsialiseerunud viirusetõrjetel.

Online nuhkvaraskännerid:

a-squared Web Malware Scannerhttp://www.emsisoft.com/en/software/ax/?scan=1 – Internet Explorer põhine, nõuab  ActiveX läbilubamist. Pärast seda tuleb oodata, kuni laetakse signatuurid, seejärel võib alustada skänneerimisega. Üldiselt väga hea skänner, ent samahästi võib arvutisse paigaldada selle programmi tasuta versiooni,  ja online skännerit kasutada juhul, kui õelvara suudab statsionaarse programmi rikkuda.

2.active asquares online

AhnLab MySpyZero Online Antispywarehttp://global.ahnlab.com/global/products/myspyzero.html – IE põhine, nõuab ActiveX läbilubamist. Kodulehel tuleb vajutada lingile CLICK TO RUN ja oodata, kuni laetakse signatuurid ja kuvatakse ekraanile kasutajaliides. System Cleanup abil saab lisavõimalusena puhastada arvutit prahist – ajutistest-ja hiljutistest failidest, temp failidest, surfamise ajaloost, küpsistest jne

3.ahnlab

Tenebril Free Online Spyware Scanhttp://www.tenebril.com/scanner/main_start.php – IE põhine, nõuab ActiveX paigaldamist.  Pärast seda tuleb vajutada Click here to start free scan ja avanevas hoiatusaknas valida Install. Seejärel kammitakse arvutit  ülikiiresti, kuid mitte väga põhjalikult, pahavara leidmiseks.

4.tenebril

Mõnevõrra põhjalikumat tööd  teeb Tenebril SpyAudit . Võimaldab kiirskänneerimist ja ka põhjalikku, et see võtab kauem aega. Pahavara olemasolul näidatakse registri võtmed, mille saab käsitsi kustutada.

Programmi arvutisse tirimiseks tuleb kasutada kodulehel olevat linki (Download, and save to disk, the Auditor by clicking on this link).

1audit

PC Pitstop’s Quick Scan – http://www.pcpitstop.com/spycheck/scan.asp – IE põhine, nõuab ActiveX paigaldamist. Pärast seda tuleb vajutada Scan Now, misjärel kuvatakse otse veebilehele tulemused – roheliselt on kaetud turvalised protsessid, kollaselt nuhk-või reklaamvara sisaldavad- ning punaselt viirusesse nakatunud failid.

5.pitstop

6.pitstop

Anonymizer Anti-Spyware Online Scanner http://www.anonymizer.com/consumer/products/anti_spyware/freescanner/ – IE põhine, nõuab ActiveX läbilubamist. Peamiselt reklaamimise eesmärgil loodud, kuna pahalaste eemaldamise asemel pakub täisprogrammi Anonymizer Anonymous Surfing ostmist. Ent kuna pahavara paiknemise tee näitab ilusti kätte, saab selle käsitsi kustutada.

7.anonymizer

SUPERAntiSpyware Online Safe Scanhttp://www.superantispyware.com/onlinescan.html – ülevaade Lauri Säde artiklist.

Online failiskännerid

Mõnede failiskännerite juures tuleb arvestada, kui Internet Explorer või Mozilla Firefox sätted on turvaliseks seatud näiteks kasvõi selle juhendi järgi toimides, siis tuleb javaskript lubada ja/või küpsiste blokeering maha võtta. Ent see on siiski erand.

Tuleb ka arvestada, et faili kontrollimisel võib mõni skanneri nimekirjas olev tõrjeprogramm anda ka valeteateid. Seega ei pea kontrollitavat faili alati esimese ropsuga arvutist kustutama, kui näiteks 18 tõrjujat peavad seda puhtaks, aga vaid üks nimetab seda kurjakuulutava nimega TROOJA  ja teine peab seda KAHTLASEKS. Tegu võib lihtsalt olla tõrjemooduli heuristilise ülitundlikkusega. Loomulikult tasub aga siiski tähelepanelik olla ja kasvõi Googlest antud faili kohta lisainfot otsida.

Virus Totalhttp://www.virustotal.com/ – ülevaade Jakob Jõgi artiklist.  39 erinevat skannerit, faili üleslaadimise suurus -20MB.

VirSCAN.orghttp://virscan.org/ – 37 skännerit, failimaht -20MB

NoVirusThankshttp://scanner.novirusthanks.org/ – 20 skannerit, failimaht – 20MB.

Virus.Org  Rogue File Scanning Service -  http://scanner.virus.org/ – 24 skännerit, failimaht -5MB.

Jotti’s malware scanhttp://virusscan.jotti.org/en – 20 skannerit, failimaht -15MB

Virustrap.orghttp://virus-trap.org/ – 22 skannerit, failimaht  – 7MB

VirusChiefhttp://www.viruschief.com/index.html – 10 skannerit, failimaht -10MB.

Filterbithttp://www.filterbit.com/ – 5 skannerit, failimaht -20 MB.

GaryÅ› Hoodhttp://www.garyshood.com/virus/ – 5 skannerit: F-PROT, Avira AntiVir, BitDefender, AVG ja ClamAV, failimaht -10MB.

Allthreatshttp://www.allthreats.com/index.pl –  HTTP, FTP and SMTP traffic analüüsija, ka veebilehe analüüsijaa.3 skannerit: Clamav, Bitdefender ja Avira , failimaht -10MB.

Anubishttp://anubis.iseclab.org/?Anubis – failimaht -8MB.

ThreatExperthttp://www.threatexpert.com/filescan.aspx – failimaht -5MB.

Dr. Web Single File Virus Checkhttp://online.us.drweb.com/ – failimaht -3MB.

Kaspersky File Scannerhttp://www.kaspersky.com/scanforvirus – failimaht -1MB

Fortinet Antivirus file scannerhttp://www.fortiguard.com/antivirus/virus_scanner.html – failimaht -1MB.

Avast Online Scannerhttp://onlinescan.avast.com/ – failimaht -512 KB.

Clamav online specimen scanner –  http://www.gietl.com/test-clamav/ – failimaht -500kB.

Comodo Instant Malware Analysishttp://camas.comodo.com/

VirusBlokAdahttp://www.anti-virus.by/check/

2 thoughts on “Tasuta online nuhkvara- ja failiskannereid”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga