NoVirusThanks turvalahendused

1.noNoVirusThanks.org loodi aastal 2008 aasta suvel, et pakkuda lahendusi arvutite turvamiseks.  Veebisait pakub mitmeid erinevaid tasuta turvautiliite ja ka teenuseid, mille abil saab kontrollida arvutite julgeolekut. Meeskond koosneb infotehnoloogia lektoritest, ekspertidest arvuti turvalisuse alal ja koostööpartneritest, kes osalevad mitmetes  erinevates turvaprojektides.

NVT Malware Remover Tool V2

NVT Malware Remover Tool V2 on turvautiliit, mis võimaldab tuvastada ja eemaldada kõikvõimalikku pahavara – troojaid, nuhkvara,  klahvivajutuse salvestajaid ning paljusid teisi õelvaralisi komponente. Lisaks leiab ja kahjustab ta pahavaralisi programme (rogue software), mille kasutaja ise on õnnetul kombel meelitava pealkirja tõttu arvutisse installeerinud või pahatahtlikule saidile sattudes on see automaatselt  süsteemi paigaldunud.

Utiliit sobib kõikidele opisüsteemidele. Kodulehelt tuleb tirida arhiivifail .zip, see avada ning paigaldusfail arvutisse installeerida.

Kõigepealt tuleks utiliiti värskendada uute signatuuridega valides lahtri Update ning uuel lehel vajutada uuesti värskendamise nupule. Seejärel võib skänneerimissätted paika seada. Lahtri Settings lehel on juba petis-programmid vaikimisi eemaldamiseks märgitud, lisaks võib Disk cleaning options read samuti märkida linnukestega.

Samuti võiks määrata punktikesega rea Scan all files extensions ja võtta linnuke eest ära real Scan only files less than 4MB. Skänneerimine võtab nüüd küll rohkem aega, aga see eest on otsimine põhjalik. Pahavara eemaldamiseks tuleks märkida punktikesega Remove ja vajutada Apply.

2. novir

3.update and scan

NVT Rogue Software Remover

NVT Rogue Software Remover on spetsiaalne kahjurprogrammide eemaldaja. Utiliit on otsene analoog Malwarebytes RogueremoverFree-le, kuid kuna  viimast eraldi enam edasi ei arendata vaid on ühendatud Malwarebytes’ Anti-Malware koosseisu, siis on see heaks alternatiiviks neile, kes Anti-Malware’i ei kasuta.

Kodulehelt soovitan tirida portatiivse ehk kaasaskantava versiooni, mida saab käivitada kas arvuti teiselt kettalt või USB abil ühendatud irdketastelt nagu mälupulgad, välised kõvakettad, MP3-mängijad jne. Utiliit hävitab kõige rohkem kahju toovaid petisprogramme nagu System Antivirus 2008, Micro Antivirus 2009, Antivirus 2009, SpyProtector, Pro Antispyware 2009, Ultra Antivirus 2009, MS Antivirus, Antispyware PRO XP, XP Antispyware 2009, VirusTrigger, XP SecurityCenter, Spyware Guard 2008, WinDefender 2009, AntispyKnight, Antivirus Pro 2009, Internet Antivirus Pro, AntiSpyware BOT, Total Secure 2009, SpywareSTOP, PC Protection Center 2008, Winweb Security, Antispyware Guard, Rapid Antivirus, Antispyware 2008, Perfect Defender 2009, XP Protection Center, Virus Response Lab 2009, AntivirusPro, Privacy Commander, Virus Remover 2008, Secure Expert Cleaner, XLG Privacy Control Center, Antivirus 360.

4.rogue remover

Websites Cop Free

Väga paljude firmade, riigiasutuste ja  eraisikute populaarsed kodulehed satuvad tihtipeale küberkurjategijate rünnakute alla, kes süstivad neisse pahatahtlikke JavaScript koode ja peidetud  HTML iframe nagu näiteks Trojan.Clicker.HTML.IFrame.AR. Websites Cop abil on aga võimalik reaalajas jälgida muutusi kodulehel, millest antakse märku kasutajale e-maili saatmisega. Veelgi enam, kui kodulehte on modifitseeritud, parandatakse see automaatselt esialgsele kujule, kui utiliidis on vastav säte linnukesega märgitud. Utiliidi põhjalikum kasutusõpetus asub siin. Sobib kasutamiseks kõikidel opisüsteemidel.

5. website cop

NVT Windows Securer

NVT Windows Securer aitab määrata arvuti turvalisuse seisundit. See näitab, kui haavatav võib arvuti olla väliste sissetungide eest ja mida peaks kasutaja sätetes muutma.  Programmis on võimalik sisse ja välja lülitada teenuseid ning kustutada faile, mida Windows tulemüür on läbi lubanud, ent mis pole kõige turvalisemad või kasutaja nende lubamist ise ei soovi.. Võimaldab kontrollida HOSTS faili, sellest pahavara poolt lisatud kirjeid kustutada ning turvalisuse tagamiseks lülitada välja Dcom protokoll.

6.firewall and hosts

Tööriistaribal valides Process Explorer abil saab vaadata töötavaid protsesse ja neid  vajadusel sulgeda. Service Manager abil saab ülevaate draiveritest ja tööjaamadest, neid vajadusel käivitada või sulgeda.

Utiliit sobib kõikidele opisüsteemidele.

Kodulehelt soovitan jällegi alla tirida portatiivse versiooni, mida saab kas arvuti teisel kettal või irdketastel kasutada. Arhiivifail tuleks avada eraldi kausta, käivitada fail NVT Windows Securer.exe ning programmi avamisel nõustuda tingimustega valides hüpikaknas I Agree. Seejärel kuvatakse kohe tulemused arvuti  turva-seisukorra kohta.  Kui  rea Security all on hoiatuskirjeid Warning – System may been VULNERABLE, tasub vastav tööjaam välja lülitada, valides Service real vastava kirja, teha sellel paremklikk ja vajutada Disable.

7.ntv securer

NVT Internet Privacy Cleaner

Kui survatakse internetis, salvestavad veebilehitsejad, mille vaikesätted on muutmata, kõik kasutajate tegevuse arvutisse – külastatatud veebilehed, trükitud otsisõnad, surfamiseelistuste ajaloo, küpsised, ajutised-ja hiljutised internetifailid ning palju muud. Ka Windows ise salvestab vaikimisi kõik arvutis tehtavad tööd kõvakettale. Kõik see aga risustab arvutit ja muudab selle aeglasemaks, pealegi kujutavad logi ja temp failid endast ka mõningast ohtu, kuna nende põhjal saab jälgida, mida keegi arvutis on teinud või kus veebilehel surfanud.

NVT Internet Privacy Cleaner väga lihtne, ent võimekas vahend kustutamaks kõiki neid faile, puhastades arvuti vaid ühe hiireklikiga. Utiliit sobib igale opisüsteemile.

Peale programmi paigaldamist võib kohe paremast reast valida Check all options, ent kui keegi tõesti soovib mugavuse mõttes jätta alles näiteks IE veebilehitseja surfamissalvestused või midagi muud, siis tuleb vastav lahter lihtsalt välja lülitada. Süsteemi on võimalik sättida automaatselt puhastama ka Windows avanemisel või arvuti taaskäivitamisel, käsitsi aga saab kustutada faile valides paremast reast Erase.

8.privacy cleaner

NoVirusThanks.org Uploader ja Free Virus & Malware Scan

NoVirusThanks.org Uploader on abivahend, mille läbi saab arvutist saata kahtlaseid faile kontrollimiseks otse Free Virus & Malware Scan veebilehele. Võimalik on lingi Browse abil avada failiredel, otsida arvutist üles fail, mis vajab kontrollimist ning vajutada saatmiseks Submit File. Ent kui märkida linnukesega ruuduke Add to the Windows “Send To” menu, saab faile saata ülevaatamisele paremkliki abil. Mõlemal juhul avaneb veebileht kontrollimistulemustega.

9.uploader1

Näiteks kuna varem katsetasin veel ühte kahjurprogrammide (Rogue software) eemaldajat SmitFraudFix, mispeale  Avira AntiVir leidis sellest trooja TR/Crypt.ULPM.Gen, siis otsustasin igaks juhuks selle faili ka NoVirusThanks online skänneriga läbi vaadata. Tulemus oli selline:

10.infected

Loomulikult saab ka otse veebilehel olles faile arvutist üles laadida online-skännerisse ja saada mõne sekundi pärast tulemuse. Lisaks võimaldab see kontrollida ka veebilehti ennast, veendumaks, kas need ei sisaldada ehk pahatahtlikke komponente. Valisin proovimiseks Arvutikaitse kodulehekülje ja vastus oli selline.

11.arvutikaitse webscan12.webcontrol

Kui aga soovitakse kindel olla ka peidetud  HTML iframe´ide suhtes, saab veebilehe ka selles suhtes läbi vaadata avades selle skänneri , mis on samuti saadaval NoVirusThanks kodulehel.

Siit lehelt leiab viirusetõrjete nimekirja, mida need skännerid failide kammimisel kasutavad pahavara avastamiseks.

NoVirusThanks pakub oma kodulehel veel mitmeid teisi online-teenuseid, kes soovib, võib need kõik läbi vaadata.

turvavahendid erinevad

2 thoughts on “NoVirusThanks turvalahendused”

  1. Kõige viimane lause pole päris õige.

    “Lisaks leiab ja kahjustab ta pahavaralisi programme (rogue software), mille kasutaja ise on õnnetul kombel meelitava pealkirja tõttu arvutisse installeerinud või pahatahtlikule saidile sattudes on see automaatselt süsteemi paigaldunud.

    Utiliit sobib kõikidele opisüsteemidele.”

  2. Kasutage hosts faili blokeerimist ka… mõne programmiga nagu hostspad, hostsman jne jne

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga