themes theme

Nigeeria petukirjade kahju ulatub miljarditeni

22. november 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

draftapprv.jpgBriti uuringufirma Chatham House avaldas Michael Peeli uurimuse, milles viimane väidab, et Nigeeriast lähtuvate pettuste tõsidust ja ulatust on oluliselt alahinnatud. Nigeeria enda Majandus- ja Finantskuritegude Komisjon kinnitab, et on oma nelja-aastase tegevuse jooksul päevavalgele toonud 2 miljardit naela kriminaalset raha. Nigeeria ametivõimude kinnitusel on Nigeeriast lähtuvad internetipettused kontrolli alt väljunud, peamiselt seetõttu, et kuni viimase ajani ei pööranud võimud sellele mingit tähelepanu.

Ehkki aruandes märgitakse, et pettuste ja muu organiseeritud kuritegevusega tegeleb vaid väga väike osa Nigeeria rohkem kui 100-miljonilisest elanikkonnast, on nende roll rahvusvahelises organiseeritud kuritegevuses märkimisväärne. Briti politsei krediitkaardipettustega tegelev üksus väidab, et nigeerlased on üks kolmest peamisest rahvusest, kes neile sel alal tegevust annab. Nii näiteks leiti ainult ühel päeval Lagosest tulnud kulleriposti kontrollides 20 miljoni naela eest võltsitud tÅ¡ekke ja maksekorraldusi.

Reklaam

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841