themes theme

Viiteid kübersõjale Gruusias

14. august 2008 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Ülevaade Lääne ekspertidelt – kuidas küberrünnakud väljastpoolt paistsid. Rõhutatakse, et see on küllap vist esimene kord, mil sõda küberruumis langes kokku “päris” sõjategevusega. Üks ekspertidest (Bill Woodcock) lisab: “Kuivõrd kogu kübersõjakampaania maksab umbes samapalju kui tankiroomiku vahetus, siis oleksite loll, kui te seda ei kasutaks”.

Eesti CERT-i spetsialistide ülevaade olukorrast kohapeal – huvitav kirjeldus hetkeseisust ning sellest, mismoodi nägid rünnakuid grusiinid ise ja mida nad liikluse ümbersuunamiseks ette võtsid. Probleemi võimendas fakt, et füüsiline kaabel jooksis läbi sõjategevuse piirkonna…

Russian Business Network (RBN) – Vene ühe suurima, oletatavasti Vene luureteenistuste kontrollitava küberkurjategijate rühmituse rollist Gruusia-vastastes küberrünnakutes.

Reklaam

2 kommentaari

  1. Kaur ütleb:

    See on muidugi tore et eesti cert käib gruusiat aitamas. Las samal ajal muidugi häkitakse tartu ülikooli kliinikumi ja vedelegu see päevi defacetult – kedagi see ei huvita.

    http://www.kliinikum.ee/tootervishoid/

    Elagu eesti digilugu ka pakasuhhaline CERT

  2. P6 ütleb:

    Kaur, Sa CERTi oma avastusest üldse informeerisid? Oled Sa muidu kindel et Sa oled CERT-i rollist üldse õigesti aru saanud, selle asja peamine idee ei sisalda tegelikult ülesandena suvaliste katkiste veebide parandamist.

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781