Viiteid kübersõjale Gruusias

Aare Kirna, 14, august 2008

Ülevaade Lääne ekspertidelt – kuidas küberrünnakud väljastpoolt paistsid. Rõhutatakse, et see on küllap vist esimene kord, mil sõda küberruumis langes kokku “päris” sõjategevusega. Üks ekspertidest (Bill Woodcock) lisab: “Kuivõrd kogu kübersõjakampaania maksab umbes samapalju kui tankiroomiku vahetus, siis oleksite loll, kui te seda ei kasutaks”.

Eesti CERT-i spetsialistide ülevaade olukorrast kohapeal – huvitav kirjeldus hetkeseisust ning sellest, mismoodi nägid rünnakuid grusiinid ise ja mida nad liikluse ümbersuunamiseks ette võtsid. Probleemi võimendas fakt, et füüsiline kaabel jooksis läbi sõjategevuse piirkonna…

Russian Business Network (RBN) – Vene ühe suurima, oletatavasti Vene luureteenistuste kontrollitava küberkurjategijate rühmituse rollist Gruusia-vastastes küberrünnakutes.

2 kommentaari to “Viiteid kübersõjale Gruusias”

 • Postitatud: august 16th, 2008 21:50

  Kaur

  See on muidugi tore et eesti cert käib gruusiat aitamas. Las samal ajal muidugi häkitakse tartu ülikooli kliinikumi ja vedelegu see päevi defacetult – kedagi see ei huvita.

  http://www.kliinikum.ee/tootervishoid/

  Elagu eesti digilugu ka pakasuhhaline CERT

 • Postitatud: august 23rd, 2008 9:59

  P6

  Kaur, Sa CERTi oma avastusest üldse informeerisid? Oled Sa muidu kindel et Sa oled CERT-i rollist üldse õigesti aru saanud, selle asja peamine idee ei sisalda tegelikult ülesandena suvaliste katkiste veebide parandamist.

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress