Viiteid kübersõjale Gruusias

Ülevaade Lääne ekspertidelt – kuidas küberrünnakud väljastpoolt paistsid. Rõhutatakse, et see on küllap vist esimene kord, mil sõda küberruumis langes kokku “päris” sõjategevusega. Üks ekspertidest (Bill Woodcock) lisab: “Kuivõrd kogu kübersõjakampaania maksab umbes samapalju kui tankiroomiku vahetus, siis oleksite loll, kui te seda ei kasutaks”.

Eesti CERT-i spetsialistide ülevaade olukorrast kohapeal – huvitav kirjeldus hetkeseisust ning sellest, mismoodi nägid rünnakuid grusiinid ise ja mida nad liikluse ümbersuunamiseks ette võtsid. Probleemi võimendas fakt, et füüsiline kaabel jooksis läbi sõjategevuse piirkonna…

Russian Business Network (RBN) – Vene ühe suurima, oletatavasti Vene luureteenistuste kontrollitava küberkurjategijate rühmituse rollist Gruusia-vastastes küberrünnakutes.

2 thoughts on “Viiteid kübersõjale Gruusias”

  1. Kaur, Sa CERTi oma avastusest üldse informeerisid? Oled Sa muidu kindel et Sa oled CERT-i rollist üldse õigesti aru saanud, selle asja peamine idee ei sisalda tegelikult ülesandena suvaliste katkiste veebide parandamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga