themes theme

10 miljonit viiruskirja päevas

15. august 2008 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Google’i korporatiivkilentide blogis kirjutatakse, et käesoleva aasta juulis mitmekordistus viirust sisaldavate kirjade pealevool – Google’i korporatiivklientide e-kirju haldava Postini serverid püüdsid 24. juulil kinni ligi 10 miljonit viiruslisandiga e-kirja. Suure osa sellest viirusvoost moodustasid kullerifirma UPS saadetise jälgimise linki sisaldanud kirjad, mida klikkides laaditi arvutisse pahavara. Spämmijad saatsid laiali ka võltsidtud CNN-i uudiskirju, milles mõnede uudiste lingid olid täiesti toimivad, osad aga viisid jällegi pahavara allalaadimise juurde. Ära pole kadunud ka meilimanuses sisalduvad viirused: augusti algul saadeti laiali krüpteeritud RAR-manusega kirju.

Google kiidab muidugi eelkõige oma firma teenuseid pahavara tabamisel, kuid nende statistika põhjal võib arvata, milline pahavaravool ka teisi postiservereid tabada võis.

Reklaam

2 kommentaari

 1. unix ütleb:

  Tahaksin öelda, et kasutage ikka linuxit! Linuxil on olemas spämmikaitse ning linuxiga e-postiserveritel on viirusetõrje samuti peal.

  Kes kasutavad linuxit (pikk nimekiri):
  http://hitachi-id.com/linux-biz/

 2. veiko ütleb:

  10 miljonit viiruse kirja päevas
  siis ma lähen lolliks

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781