Kuidas kontrollida laste arvutikasutust?

Andres küsib: “Milline on kõige tõhusam laste arvutikasutuse kontrolli viis/viisid? Vaadata brauseri logisid?”

Arvan, et kõige parem on lapsega rahulikult rääkida ja tema tegevuse vastu heatahtlikku huvi tunda.

Kui teie järeltulija tingimata tahab oma toiminguid varjata, õpib ta külastatud lehekülgede ajaloo kustutamise kiiresti ära. Jah, on olemas spetsiaaltarkvara (leiab internetist märksõna ‘Parental Control’ järgi), mis salvestab kogu arvutis toimuva, kuid mida te ise tunneksite, kui keegi teie enda suhtes niimoodi käitub? Ärge unustage, et kunagi valivad nemad teile vanadekodu 😉

Kui laps ise ei räägi, mida ta internetis teeb või kus ta käib, võib selle teadasaamine problemaatiliseks osutuda. Seda enam, et kui ta avastab, et tema järel nuhitakse, on usaldus kadunud ning edaspidi ei saa te enam midagi teada.

Pidage meeles:

1) kontrollida saate te ainult oma, mitte lapse sõprade või avalikke arvuteid;

2) kui te oma võsukesele millegi “keelatu” vaatamise eest peapesu teete, tekib tal loomulik küsimus, mil viisil te seda teada saite.

Nii et veelkord: rääkige oma lapsega. Nõuandeid ja näiteid leiate ka leheküljelt http://laste.arvutikaitse.ee

One thought on “Kuidas kontrollida laste arvutikasutust?”

  1. Perekooli foorumis käib aeg-ajalt läbi ka teema “kuidas jälgida mehe/naise arvutikasutust…. ta vist käib voodi.ee-s, aga kuidas kindlaks teha?”.

    AK, kribage artikkel, kuidas sellisest valvsast silmast kodus pääseda! Ehk – “kuidas netis tibisid sebida ja pornot vahtida, nii et naine teada ei saaks?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga