Arvutikaitse veeb ka lastele

Koostöös Microsoft Eesti ning Tiigrihüppe Sihtasutusega avasime täna pidulikult lastele ja noortele suunatud arvutikaitse veebi http://laste.arvutikaitse.ee (saadaval ka venekeelsena aadressil http://laste.arvutikaitse.ee/rus/).

Avamisüritusel Lilleküla Gümnaasiumis kuulutas Microsoft Eesti juht Rain Laane välja järjekordse Veebivenna idee- ja projektikonkursi, mille raames oodatakse kõigilt 2. – 9. klassi koolinoortelt ideid selle kohta, kuidas internetiohutuse teemat kõige paremini oma eakaaslasteni viia. Auhindadeks on minu teada Xbox-mängukonsoolid 😉

Lilleküla Gümnaasiumi direktor Jaan Paas kirjeldas, kuidas nendegi koolis oli üks õpilane internetimängudest sõltuvusse sattunud ning sellega pere eelarvesse arvestatava augu tekitanud. Seega ei ole laste internetiturberalase teadlikkuse tõstmine sugugi liiast.
Kaur Lohk Rate Solutionsist võrdles lastele rakendatud internetikeeldu vanamoodsa koduarestiga ning soovitas lapsevanematel pigem koos lapsega veebis surfata, et olla kursis, millega nad seal tegelevad.

Juuresoleval pildil paljastab Tõnu Samuel internetis varitsevaid ohtusid.

samuel_ja_ukraina_tibi.jpg

Omalt poolt tänan kõiki, kes nii lastearvutikaitse veebi loomisele, Veebivenna kampaaniale kui ka tänase ürituse kordaminekule kaasa aitasid. Eriti tänan tublisid peotoitlustöötajaid 🙂

9 thoughts on “Arvutikaitse veeb ka lastele”

  1. Käisin seal leheküljel. Tuleb mainida, et väga hästi ja huvitavalt on need õppelood ette serveeritud.
    Soovin jõudu ja jaksu kõikidele arvutikaitse.ee tegelastele inimeste teadlikuse tõstmisel. 🙂

  2. Otsene koopia soomlaste vastavalt lehest, kuni piltide ja lugudeni välja. Häbi ei ole?

  3. No tee midagi paremat.Praegu on hea, et seegi on.Küll seda ajapikku arendatakse.

  4. Asi pole mitte selles, kes parema teeb vaid selles, et antud juhul on leht soomlaste pealt maha viksitud, lausa soomekeelsete urlideni välja. Kurat, originaalile pole uudises isegi viidet, ikka et meie tegime, koostöös MS ja Tiigrihüppega! Tsiviliseeritud maailmas nimetatakse sellist asja varguseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga