themes theme

60%-s firmades on vähemalt üks nakatunud arvuti

24. oktoober 2007 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Nii väidab viirustõrjetootja Prevx oma üleeile avaldatud pahavaraülevaates.

Tulemus saadi ligi 300 000 arvuti kontrollimisel, mille omanikud kasutasid viimase 30 päeva jooksul Prevx’i tasuta viiruskontrolli. Kokku avastati pahavara 15,6 %-l kontrollitud arvuteist. 59,5 %-s skännerit kasutanud firmadest leiti vähemalt üks nakatunud arvuti.
Iseasi, kas need kasutajad, kes oma arvutis probleeme ei kahtlusta, üldse mainitud skänneri alla tõmbaksid, kuid murettekitav on olukord sellegipoolest. Seda enam, et neil arvutikasutajail, kes üldse mingit viirustõrjet ei tarvita, on Prevx’i pahavarauuringute direktori Jacques Erasmuse sõnul 60% suurem tõenäosus endale mingi kurilane arvutisse saada. Prevx on koostanud ka huvitava graafiku erinevate tootjate viirustõrjevahendeid kasutavate arvutite nakatumisprotsendist:

prevxchart1.jpg

Reklaam

3 kommentaari

 1. r+ ütleb:

  Kas see ainult avastab või ka kõrvaldab?

 2. Aare Kirna ütleb:

  Ainult avastab.
  Kõrvaldada võib üritada nende täispaketi prooviversiooniga või siis otsida tuntumate viirustõrjefirmade kodulehekülgedelt konkreetse pahalase eemaldamiseks mõeldud tööriistu.

 3. ? ütleb:

  ma ei võtaks seda nii tõsiselt, kuna üks online skänner kus mitu tuntud ja vähem tuntud firmade skännerid faili kontrollivad, on prevx’il paljuda asjade kohta midagi kahtlast öelda, samas kui kõigi teiste arvates pole viirust või muud pahalast.

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841