Vene häkkerluse eripärad

russianhacker.gifNew York Times’i Moskva korrespondent Clifford J. Levy lahkab põhjusi, miks just Venemaalt pärit arvutikurjategijaid peetakse kõige paadunumateks.

Ehkki Venemaal on vaid 28 miljonit internetikasutajat, suudavad nendega samaväärse hulga küberkuritegevust genereerida vaid Ameerika Ühendriigid (210 miljonit internetikasutajat) ning Hiina (150 miljonit internetikasutajat). Eriti ohtlikuks teeb vene arvutikuritegevuse selle läbipõimumine teiste organiseeritud kuritegevuse struktuuridega, mis võimaldab neil hõlpsasti oma teadmised rahaks teha.

Vene häkkerluse sügavamad juured on Levy arvates ühelt poolt selles, et sealne haridussüsteem annab traditsiooniliselt tugeva matemaatika ja teiste reaalainete põhja, millega aga hiljem tööjõuturul suurt midagi peale pole hakata, teiselt poolt aga nõukogude ajast pärit suhtumises, et seadused ei ole alati täitmiseks kohustuslikud. Viimast suhtumist kultiveerib ka muuhulgas Vene ametivõimude hoiak, et arvutikuritegevuse mõju on Läänes üle tähtsustatud. Ja eks me kõik mäelta, et kevadiste küberrünnakute organisaatorid tõsteti sealpool Peipsit vaat et rahvuskangelaste staatusesse.

Eesti keeles refereerib nimetatud artiklit ka Eesti Ekspress.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga