Pealtkuuldud vestlus WiFi teemadel

Esimene says:
naabrid värdjad lükkavad oma ruuteri välja kui päeval tööle lähevad

Teine says:
kirjuta neile kiri ukse vahele

Esimene smiles:
kui ma teaks, milliste naabrite oma see purk on 🙂

Esimene says:
siis läheks räägiks viisakalt

Esimene says:
ma lappasin nende sharetud c: kettal pilte ükspäev, aga ühtegi sellist, mille pealt kedagi ära tundnud oleks, ei leidnud :p

9 thoughts on “Pealtkuuldud vestlus WiFi teemadel”

  1. Kui lahtine levi, siis ei ole WiFi kohapealt midagi öelda. Kuid teise arvutisse “tungimine” ilma omaniku loata …

  2. Mina oma naabrinaisega oleksin isegi nõus Wifit jagama, tal Elion sakib pidevalt, aga minu Elisa temani ei ulatu. Ega minu arvutisse sellegipoolest keegi teine sisse saa.

  3. Panin isegi ükskord wifi võrgu kodus üles.Parool sai ka peale pandud(mis ei näita sugugi, et wifi võrk kaitstud on)
    Samas, naaber rääkis, et kui ta linnas elas, siis tal oli ka wifi võrk ja too oli väga aeglane.Eks tal polnud parooligi peal ja igaüks võis seal wifit kasutada.

  4. Väga lõbus lugu!
    Peaks oma wifivõrgu kohe kriitilisema pilguga yle vaatama…

  5. Tuleb välja välja, et paljud on viimasel ajal seda turvahoiatust tõesti tõsiselt võtnud, pool aastat tagasi oli sel-teemal lugu palju kurvem, ja tõesti, olen ka mina turvamata võrgus välja jagatud katalooge näinud. sisu toona lähemalt ei uurinud ja ei oska seega kommenteerida, aga reaalsus see siis oli.

    Möödunud nädalavahetusel kolisin uude kohta mustamäel ja kuna endal kaableid veel veetud polnud siis taas vaatasin huviga ringi, äkki saab kellegi sõbraliku võrku natuke “laenata”, ei midagi kuritahtliku. leidsin ümberringi 3 võrgu, kõik ca 80% signaaliga, ühel oli WPA, teistel WEP võti ilusti peale, kõigil SSID ilusti muudetud (ala speedtouchXXXXX või Linksys näha polnud).

    Ise võtsin uude kohta kaasa WPAga ja MAC filtriga kaitstud ruuteri mis võrgunime välja kellegi välja ei näita. Panin ruuteris ka logi peale, et nö “katsetajaid” monitoorida – tulemus oli ümmargune null 🙂

  6. Kunagi aastaid tagasi kui Wifi veel nii popp ei olnud leidsin ka ühe turvamata wifi võrgu mille omanikku teavitada otsustasin. Teavimiseks lihtsaim viis oli minu arvates installida omale antud võrgus jagatud printer ja sealt vastavasisulise hoiatusega leht välja trükkida. Tekst oli umbes: “Mees, kui sa ei taha et Sul tint otsa saaks siis turva oma võrk ära :)”. Nädalapäevad hiljem oligi antud võrk 128bit wep all …
    Ehk siis – kui ikka päris lahti ja turvamata siis ideid ka teistele siit. Samas – ka selline heatahtlik käitumine on karistusseadustiku järgi võõra arvutivõrgu omavoliline kasutamine nii et ei maksa minu eeskuju järgida …

  7. kas keegi oskab seletada kuidas on seotud turvamata wifi ja arvutisse sissetungimine? Minu teada peaks arvutisse sissetungimine kordades keerulisem olema kui kerge parooliga wifi ühenduse kasutamine, või?

  8. Kui kellelgi vabalt Windowsi share’id lahti on, siis tehniliselt võib ju seda pidada osutatud teenuse reklaamimiseks — arvuti ju korduvalt broadcastib üle võrgu “minu nimi on MSHOME, kesiganes tahab tulgu brausima!”

    Kui see asub veel kaitsmata Wi-Fi taga, siis ei saa küll mingit “sisse murdmist” olla.

Kommenteerimine on suletud.