www.ratas.ee levitab pahavara?

Arvutikaitse sai sellise kirja:

“Tere!

Tahaks teavitada ühest minu arust naljakast asjast: kui proovisin külastada keskerakondlasest Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase ametlikku lehekülge www.ratas.ee (kasutasin linki Riigikogu saidil), siis Mozilla Firefox 3.0.6. ei avanud seda, vaid andis hoopis järgmist teadet: “REPORTED ATTACK SITE”. Lisasin manusena ka screenshoti:
ratas

Huvitav, mis võiks olla selle vea põhjuseks. Või äkki on Jüri Ratas tõesti ka osakoormusega pahavara levitaja? 🙂
Alex
teie lugeja”

Tõepoolest, Aleksei kirjeldatud hoiatuse andsid nii Firefox kui Chrome. IE oli nõus lehekülje avama ning seal paikneva Flashi käima tõmbama. Viimane viskab kasutaja saidile bestlotron.cn, mis Google’i andmetel on sama pahavaraga nakatanud 870 saiti, see omakorda aga saidile abfintour.ru, mis on Google’i andmeil sokutanud pahavara koguni 1566 koduleheküljele.

Kahjuks ei õnnestunud koduleheküljelt leida selle haldaja andmeid, et teda olukorrast teavitada.

Ei usu siiski, et Jüri Ratas teadlikult pahavara levitaks – näiteks Flashi turvaauk ei tahagi alati saidiomaniku aktiivset kaasabi.

Ja palun ärge tõtake nüüd vaatama, kuidas üks ärahäkitud veebileht välja näeb – mul õnnestus testmasin kaks korda paljalt sellel leheküljel asuva Flashi käivitamise peale kokku jooksutada. Parem uuendage oma brauseri Flash-playerit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga