themes theme

Vishing – õngitsemine läbi internetitelefoni

9. märts 2007 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Washington Post kirjutab petuskeemist, mis kasutab internetitelefoni (VoIP). Nimelt said mõned Bank of America kliendid skämmkirja, milles väideti, et saaja krediitkaartiga on käidud seksisaidil, millega on rikutud kaardikasutustingimusi ning kaardi kasutuspiirangute mahavõtmiseks tuleks helistada ühel teataval tasuta numbril. Skämmis kirjas oleval telefoninumbril pole muidugi pangaga mingit pistmist, helistaja suunatakse internetitelefonile ning palutakse tal sisestada panga PIN-koodid.

Liikvel on ka teisi sarnaseid skämme, millega üritatakse lisaks PIN-koodidele välja õngitseda krediitkaardi numbreid ja muid isiklikke andmeid. Brian Krebs Washington Postist soovitab olla väga kahtlustav e-kirjade suhtes, mis käsevad kuhugi helistada, ning kontrollida kirjas olevad telefoninumbrid alati ametlikelt kodulehekülgedelt üle.

Mulle teadaolevalt pole internetitelefoni teel toimepandavad pettused Eestisse veel jõudnud, kuid ettevaatlik tasuks olla juba praegu.

Reklaam

2 kommentaari

  1. Bytemag ütleb:

    Minu teada, mitte “vishing” vaid “PHISHING” (sõnadest: password ja fishing) 🙂

  2. Aare Kirna ütleb:

    Tegemist edasituletusega: Phishing over VoIP ehk VISHING. Uus nähtus, uus sõna 🙂

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841