Viirusega tööpakkumised

CERT.EE hoiatab viiruse eest, mis poeb arvutitesse tööd pakkuvate e-kirjade kattevarju all.

Eile hakkas levima e-kiri, mis näib paljude tuntud firmade nimel tööd pakkuvat. Kirjas palutakse inimestel lingile klikata, seda tehes saab inimese aga oma arvutisse viiruse. Selge on see, et ükski nendest firmadest sellisel kujul tööd ei paku, veel vähem saadavad nad viirusega nakatunud linke.

CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randel räägib: „Masu-aeg sunnib pahavara levitajaid kiirelt võõrkeeli omandama. Alates eilsest täheldati pangakoode ja muud isiklikku infot varastava troojalase Zeus rünnet Eesti elanikele. Nimelt saadeti e-postiaadressidele eestikeelne positiivses noodis kiri, milles pakuti töökoha kaotanutele tasuta võimalust leida töökoht või tõsta kvalifikatsiooni. Kirjas olev veebilink viib võimaliku ohvri spetsiaalselt ette valmistatud veebileheni, millelt kostitatakse külastaja brauserit nakatamise “kokteiliga””.

Randel lisab: „Üks võimalus nakkumist ära tunda on see, et arvuti taaskäivitab end paarikümne sekundi jooksul. Antiviirused pahalast arvutisse paigutavat koodi kahjuks kergesti ära ei tunne – kindlaim viis nakatumist vältida on mitte klikkida kahtlaste e-kirjadega kaasa tulnud linke“.

Kirja tekst ütleb: Ärge kaotage lootust. Tasuta aitame Teil uue tookoha leida. Samuti pakume kvalifikatsiooni tõstmise kursusi. Meie tööandjad: EMT, ELISA, TELE2, MICROSOFT, SYMANTEC ja palju… (järgneb link).

Arvutikaitse lisab, et ettevaatlikult tasub suhtuda kõigisse pakkumistesse, mis tunduvad liiga head, et olla tõsi – tavaliselt pole need ei see ega teine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga