Vaata Maailma toob Eestisse “Igaühe ID-kaardi lugeja

omnikey-1.jpg

Omnikey juhatuse liige Volker Kunz ja SK turundusjuht Andres Aarma lepingut allkirjastamas. (Foto: M. Parve)
Vaata Maailma Sihtasutuse ja OMNIKEY vahel täna allkirjastatud raamleping toob Eesti arvutikasutajateni senisest kaks kuni kolm korda soodsamad ID-kaardi lugejad. Aastatel 2007-2009 jõuab Eestisse kuni 600 000 ID-kaardi lugejat, mille levitamises osalevad Eesti suurimad organisatsioonid.

“Vaata Maailma ja Sertifitseerimiskeskuse korraldatud rahvusvaheline ID-kaardi lugejate hange andis hea tulemuse. OMNIKEY lugeja hind jääb lõpptarbijale alla 100 krooni, mis on täna turu keskmisest hinnast kaks-kolm korda soodsam,” ütles SK turundusjuht Andres Aarma.

“ID-kaardi elektroonilise kasutuse võimalused kasvavad: näiteks tekib uuel aastal võimalus asutada ettevõte 2 tunniga kasutades selleks ID-kaarti. Kevadel on taas kõigil kodanikel võimalus kasutada oma ID-kaarte Riigikogu valimistel e-hääletamiseks,” ütles Aarma. “Ning jätkuvalt on ID-kaart kõige mõistlikum viis internetipankade kasutamiseks – eriti neile, kellel taskus mitme panga PIN-kalkulaatorid või koodikaardid.”

“SEB Eesti Ühispank on oma klientidele pakkunud taskukohase hinnaga ID-kaardi lugejaid juba aasta aega. Sõlmitud koostöölepe teeb soodsa hinnaga ID-kaardi lugeja kättesaadavaks kõikidele soovijatele,” täpsustas Aarma.

“Esimene kaardilugejate partii mahus 50 000 lugejat on peagi kohal ning läheb Hansapanga, Elioni, Krediidipanga, PRIA, Vabariigi Valimiskomisjoni, e-Kooli ning teiste organisatsioonide klientidele ja koostööpartneritele. Esimesed lugejad peaks kasutajateni jõudma uue aasta jaanuari jooksul. Kaardilugejate tellimisest huvitatud organisatsioonid võivad saata oma soovid e-kirjaga Sertifitseerimiskeskusse aadressile info[ät]sk.ee,” ütles Aarma.

“OMNIKEY püsiklientide hulka kuuluvad näiteks Microsoft, Briti Terviseamet (NHS), USA Lennujõud, Siemens, Union Bank of Switzerland ja paljud teised,” ütles Omnikey juhatuse liige Volker Kunz. “Meil on hea meel pakkuda Eestis, kus on väga arenenud e-teenuste võrk, meie lugeja mudelit CardMan ® 1021.”

“Antud kaardilugeja mudeli puhul saab organisatsioon seda ise kujundada: trükkida peale oma logo ja panna oma pakendisse,” lisas Aarma.

Eestis on välja antud üle 1 miljoni ID-kaardi, seega on kaart pea igal täisealisel kodanikul ning kõigil elamisloa alusel Eestis elavatel välismaalastel. 2006. aasta maikuus sündinud Arvutikaitse 2009 algatus on Vaata Maailma Sihtasutuse peamiste rahastajate (Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT ja Elion) ja Eesti Vabariigi ühine ettevõtmine arvutikasutuse turvalisemaks muutmiseks. Kolme aasta jooksul rahastavad osapooled Arvutikaitse 2009 algatust 60 miljoni Eesti krooniga.

OMNIKEY, ASSA ABLOY kontserni liige, on maailma suurimate kiipkaarditehnoloogia tootjate hulka kuuluv ettevõtte. Ettevõtte peakontor asub Saksamaal Wallufis.

3 thoughts on “Vaata Maailma toob Eestisse “Igaühe ID-kaardi lugeja”

  1. Tekib küsimus, et kas lepingualune seadeldis on koos PIN koodi sisestamiseks mõeldud klaviatuuriga või peaks kasutaja võõras kohas enne kaardi koodi sisestamist kontrollima kohaliku arvuti protsessitabelit, et mõni üleliigne programm parajasti seda koodi parajasti pealt ei kuula.

  2. Kõnealune seadeldis ei ole PIN-klaviatuuriga. Turbekriitilisi e-teenuseid pakkuvate organisatsioonide riskihalduse inimeste seisukoht on täna, et PIN-klaviatuuri puudumine ei ole probleemiks. Ehk siis need, kelle teenustes liiguvad tõesti suured mahud ja kus riskid on tõesti väga suured, on leidnud, et selline lahendus on OK.

    Tegu on peamiselt just nö kodukasutajatele mõeldud seadmega ehk siis soodsahinnalise baaslahendusega. Need, kes soovivad seadmele rohkem raha kulutada, võivad valida nt PCMCIA lugeja, PIN-klaviatuuriga variandi vms ägedama lahenduse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga