USA rohelise kaardi loterii pettused

liberty.jpgIgal aastal loosib Ameerika Ühendriikide riigidepartemang spetsiaalsel loteriil välja 50 000 immigrandiviisat ehk “rohelist kaarti” (green card). Sellele loteriile saab registreeruda internetis ning kuna paljud, eriti vähemjõukate maade kodanikud unistavad heast elust Ameerikas, rajatakse rohelise kaardi loteriile erinevaid internetipettusi.
Rohelise Kaardi Loterii tuntust kasutavad ära petised, kes väidavad sageli, et:
– nad on seotud USA valitsusega;
– loteriil osalemiseks on vaja erilisi oskusi või spetsiaalseid blankette;
– kõik nende firma kaudu osalenud on loteriil võitnud;
– nende firma saab tõsta osaleja võiduvõimalusi;
– loteriil osalemine on tasuline.
Parim moodus ennast kaitsta on teha endale selgeks, kuidas loterii töötab.

* Loteriil osalemine on tasuta ning seda saab teha riigidepartemangu veebilehel www.dvlottery.state.gov. Pead vastama mõnele küsimusele ning andma enda passipildi. Peale taotluse esitamist saad mailitse kinnituse. Sa võid küll palgata esindaja, kuid esindaja läbib täpselt sama protseduuri.

* Liitu loteriiga vaid üks kord või sind diskvalifitseeritakse.

* Valik on juhuslik. Mõlemad abikaasad võivad liituda ning kui üks neist võidab, saavad mõlemad USA-sse.

* Ole ettevaatlik veebisaitide suhtes, mis lubavad täita reisi- või elamisloadokumente interneti kaudu. Kui loterii välja arvata, tuleb enamik selliseid asju korda ajada isiklikult saatkonda minnes.

* Kaalu põhjalikult, kellele oma isiklikke dokumente saata. Kui sul ei ole ettevõttega väljakujunenud usaldusvahekorda, ära saada neile oma sünnitunnistust, passi, juhiluba, abielutunnistust ega muid dokumente ega nende koopiaid. Neid võidakse kasutada identiteedivarguse läbiviimiseks.

* Suhtu skeptiliselt veebilehtedesse, mis väidavad, et on USA riigi omad. Nende aadressid, kujundused, vapid, lipud ja muu selline võib üheselt viidata, et tegu on USA riigi leheküljega. Kuid kui aadress ei lõppe “.gov” ga “nt http://www.state.gov/”, siis ei ole see USA riigi lehekülg, vaid võltsing. Võltsitud leheküljed võivad küsida raha loteriiga liitumise või blankettide eest. Ära maksa – õigelt lehelt saad need tasuta.

2 thoughts on “USA rohelise kaardi loterii pettused”

  1. Hasti, et keegi on votnud vaevaks sellise asja korda saata. Lootus on , et raha tuuldeviskajaid on selle vorra vahem , kes seda loevad. Ja tosi on et loterii on tasuta.

  2. täna helistati naisele, kes oli varem osalenud sellisel lottol helistaja vatras ja vatras, ei andnud aega hingatagi küsis igasugu küsimusi ning pärast hakkas huvi tundma kas naisel visa on jne. lubati kuu ajapärast tagasi helistada kui visa tehtud on 😛 vaadake ette selliste lehtedega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga