Ühendriikide suurimas krediitkaardipettuses osales ka Eesti kodanik

Lauri Säde, 25, september 2008

Ühendriikide võimud esitasid üheteistkümnele isikule süüdistuse 40 millioni kreedit- ja deebetkaardi numbrite varastamises ning mahamüümises. Ühendriikidest, Hiinast, Ukrainast ja Valgevenest pärit kurikaelte hulgas oli ka Sillamäelt päri Aleksandr Suvorov.

Süüdistuse kohaselt kopeeriti kreeditkaardi numbrid, kontoinformatsoon ning paroolid tänavalringi sõites ja traadita võrkudesse sisse häkkides. Muuhulgas pandi pihta ka moepoodide TJ Maxx ning Barnes ja Noble klientide andmed. Kokku langes pättide saagiks 41 miljonit kaardikirjet, välja jõuti võtta kümneid miljoneid dollareid. Täpsemalt saab lugeda näiteks Postimehest.

Arvatakse, et identideedivargused lähevad Ühendriikides igal aastal maksma miljardeid dollareid. 2006. aastal lõi valitsus identideedivarguste erirühma, mis koosnes seitsmeteistkümnest föderaalosakonnast ja agentuurist.

Ka Eestis pole identiteedivargus väga harv juhus. Õnneks pole seni veel kuulda olnud, et ettevõtetest oleks klientide krediitkaardiandmeid lekkinud, küll aga on kahju kannatanud paljud eraisikud, kes on neid sisestanud petusaitidele või siis usaldanud oma pangaparoolid pahatahtlikule juhututtavale. Väikest õpetlikku klippi saab vaadata siit.

2 kommentaari to “Ühendriikide suurimas krediitkaardipettuses osales ka Eesti kodanik”

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress