Mobiiliussi kurb saatus – valel ajal vales kohas

Mobiiltelefonides ei näe just igapäev mõnda ussi ringi luusimas. See aga ei tähenda, et neid poleks olemas.
F-Secure’i tehnilise toe juht Erkki Mustonen külastas eelmisel kuul kliente ning pidas umbes paarikümnele neist loengut mobiilsetest viirustest. Loengu käigus hakkasid mõned ruumisolevatest telefonidest äkki üheaegselt vibreerima. Lähemal uurimisel selgus, et nendele telefonidele üritas end paigaldada uss, mis pärines kusagilt lähedusest, aga mitte samast ruumist. Tegemist oli Commwarrior.B ussiga, mis üritas levida üle bluetooth’i. Kolm aastat vana, aga ikka veel elus uss 🙂
Klientide telefonides jooksis opsüsteemina Symbian S60 versioon 3, millele nimetatud uss installeeruda ei suuda. Lisaks oli telefonides ka F-Secure’i mobiilne viirustõrje (palju õnne, F-Secure’i turundusosakond! :))
Pilt Erkki Nokia E61i’st:

Iseasi, kas ussi vältimiseks tingimata kalli viirustõrje peab soetama, vahel piisab ka sinihambaühenduse või vähemalt selle leitavuse ärakeelamisest, kui seda parasjagu vaja pole.

3 thoughts on “Mobiiliussi kurb saatus – valel ajal vales kohas”

  1. F-Secure’i prooviversiooni topib Nokia S60 telefonidega kaasa (täpsemalt küll vaid ikooni/viite selle allalaadimiseks). Samuti varitseb see “Laadi alla!” rakenduses.

    Inimene ostab uue telefoni. Siis tuleb, loeb siinset blogi. Saab törts Assapauk! kampaaniat mingist meediast peale. Siis leiab antiviiruse ikooni oma telefonist. Korras. Tükk softi jälle müüdud.

  2. No kui inimene ei loe, mida tal soovitatakse oma telefoni kaitsmiseks teha, siis minupoolest ostkui või kõik viirustõrjujad, mida tema telefoni allalaadimiskeskus talle pakub 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga