Symantec hoiatab: spämmerid ründavad ajaveebide kaudu

Saime Symantecilt järgmise pressiteate:

Peale jõulupühade rämpspostivoogu suunduvad spämmerid trendikate ajaveebide kallale

Turvatarkvaratootja Symanteci värske rämpspostiraporti hinnangul oli kõikidest detsembrikuu jooksul maailmas saadetud meilidest keskmiselt 75% rämpspost. Jõulupühadele eelnevail päevil kerkis rämpsposti hulk isegi 83 protsendini. Novembrikuu maht oli 72%.

Detsembrikuus lisasid spämmide loojad rämpsposti erinevaid jõuluteemalisi peibutusi, et tekitada inimestes ettevaatamatust. Näiteks üks kaval uusaasta tervitus pakkus linki, mida klikkides sai lubaduse järgi kuulata toredat muusikalugu. Tegelikult sai kirja vastuvõtja enda arvutisse kiusaka Storm Worm viiruse.

Teised aktuaalsed detsembrikuu teemad, mida spämmerid kasutasid oma lõksudes, olid nafta ülemaailmne hinnatõus ning Ühendriikides toimuvad presidendi eelvalimised. Symanteci spetsialistid avastasid Aasias ja eriti Hiinas tõusva trendi, et reklaame või pahavara sisaldavaid ajaveebe paigaldatakse saitidele, mis pakuvad kasutajatele tasuta kettaruumi.

Symanteci jaanuarikuu rämpspostiraporti koos statistiliste andmetega saab alla laadida sellelt veebilehelt.
Symantec monitoorib ülemaailmset spämmitegevust üle 2 miljoni spetsiaalselt loodud meilikonto abil. Lisaks sellele on ettevõte ehitanud Interneti-andmeliikluse monitooringuvõrgustiku, mis katab oma 40 000 sõlmkohaga rohkem kui 180 riiki. Symanteci tehnoloogia kaitseb praegu maailmas üle 450 miljoni e-posti aadressi.

2 thoughts on “Symantec hoiatab: spämmerid ründavad ajaveebide kaudu”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga