Suurimad e-teenuste pakkujad on nüüd Arvutikaitse 2009 partnerid

Arvutiturvalisusele suunatud Vaata Maailma Sihtasutuse projekti Arvutikaitse 2009 partneriteks on saanud kõik Eesti suurimad e-teenuste pakkujad. Projekti eesmärgiks on kujundada Eestist aastaks 2009 maailma turvalisima infoühiskonnaga riik.

partnerid.jpg

Fotol Hansapanga projektijuht Tiit Pekk Arvutikaitse 2009 partneri tunnistusega, temast vasakul Vaata Maailma SA projektijuht Mart Parve ja paremal Vaata Maailma SA nõukogu esimees Andres Käärik.

Et suurendada e-teenuste turvalisust, muutub 2009. aastal ligipääs partnerasutuste e-teenustele ID-kaardi või Mobiil-ID’ga eelistatuimaks. Projekti raames tutvustatakse partnerasutuste töötajatele ja klientidele arvutiturvalisuse põhimõtteid ning koolitatakse nad ID-kaarti ja Mobiil-ID’d kasutama.

Hetkel on käimas ID-kaarti tutvustav reklaamikampaania ning alates 28. novembrist saavad soovijad võtta osa tarbijamängust, milles osalemiseks tuleb lihtsalt digitaalselt allkirjastada loositingimused www.arvutikaitse.ee/loos.

„Senine teavitustegevus on kandnud vilja – selle aasta augustis läbi viidud Emori uuringust selgus, et inimesed tajuvad ID-kaarti pigem positiivsena ning reaalse ID-kaardi elektrooniliste funktsioonide kasutamiseni on siit veel vaid väike samm,“ rääkis Arvutikaitse 2009 projekti koordinaator Kristi Kivilo. ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine muudab internetikasutuse turvalisemaks ja ka elu mugavamaks. „Tänaseks on antud on üle 3,3 miljoni digitaalallkirja ning iga allkiri on säästnud selle andjale kilomeetreid käidud maad või põletatud bensiiniliitreid,“ ütles Vaata Maailma SA projektijuht Mart Parve.

Arvutikaitse 2009 partnerite koostöö eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

Arvutikaitse 2009 algse koostöölepingu sõlmisid 2006. aasta mais Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT, Elion ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium riigi esindajana. Tänaseks on koostöölepinguga veel liitunud Maksu- ja Tolliamet, eKool, Eesti Energia, Krediidipank, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Nordea pank ja Sertifitseerimiskeskus. „Esimese partnerringi laienemise lugesime küll lõppenuks, kuid see ei tähenda, et partnereid lisandumas poleks. Käimas on läbirääkimised järgmiste võimalike partneritega,“ rääkis Mart Parve.

Sihtasutus Vaata Maailma kutsuti 2001. aastal ellu eesmärgiga oluliselt suurendada internetikasutajate arvu ning tõsta sellega Eesti elanike elukvaliteeti ja riigi konkurentsivõimet Euroopas. Seniste edukate ettevõtmiste hulgas on enam kui 100 000-le inimesele tasuta arvuti algõppe võimaldamine, eKooli keskkonna käivitamine ning ligi 500 Avaliku Internetipunkti (AIP) loomine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga