Surfa netis ja teeni pappi!

in-god-we-trust.jpgSain ühelt sõbralt sellise toreda kirja:

Tervitus! Kui viitsite, lugege see kiri läbi ja klikake allpool olevat linki ning liituge. Kui ei viitsi, siis kustutage lihtsalt ära ja ärge pidage pikka viha.

Ma pean teatama kurvastusega, et iga sekund, mida sa internetis veedad
varastab keegi sinu taskust raha. Mängid sa mänge, chatid jutukas, räägid msnis, vaatad videot, loed kellegi blogi, kõik need tegevused teenivad raha – üksikutele inimestele.

Hea näide on YouTube. Tundub, et sa ei pea midagi maksma selle
kasutamise eest, kuid vaatamata sellele ostis Google selle 1.65 miljardi
dollari eest ära (20 000 000 000 eek). Kujuta ette et see summa jagataks 10 miljoni kasutaja vahel ära, iga kasutaja saaks 200 krooni ainult Youtube külastamise eest. Kuid arvatavasti külastad sa päevas vähemalt kümme erinevat saiti ning iga kuu vahetuvad need saidid. 10×200=2000 Seega võiksid sa teenida rohkem kui 2000 krooni iga kuu lihtsalt netis surfates.

Kuid kahjuks ei maksa sellised saidid nagu Youtube ja Google oma külastajatele, kes neile rikkuse tõid, mitte kui midagi. Ja selle vea tahavad parandada kaks meest, kes lõid firma nimega AGLOCO. See firma annab igale oma liikmele firma osakuid ning jagab oma igakuise teenistuse liikmete vahel. Ning peale selle on liikmeks saamine täiesti tasuta.

Kõik mida liige tegema peab on hoidma lahti ühte väikest viewbari akna allservas kuni 5 tundi kuus. Iga hetk võib selle kinni panna.

Peale selle võib teenida ka uute inimeste juurde kutsumise eest. Firma väärtus tõuseb iga uue kasutajaga. Iga kasutaja, kes sinu alt registreerib võib olla otseselt sulle väärt 30$ väärtuses osakuid ning suurem protsent kuuteenistusest. Ja see läheb kuni 5 levelit allapoole… Ehk siis kui sinust edasised kasutajad uusi inimesi juurde kutsuvad teenid sa ka selle pealt.

Ära maga maha! Viewbar on veebruari lõpuni beta testitimises. Hiljem võib osutuda raskeks leida inimesi, kes liituksid sinu alt.

Kliki alloleval lingil, registreeri end liikmeks ning asu peaaegu mitte midagi tehes osakuid teenima!

Ruttasin muidugi kohe kirjas toodud linki vajutama, kuid enne registreerumist tegin midagi, mida enamus meist ei tee: lugesin läbi tolle suurepärase teenuse kasutustingimused ja privaatsuskaitsepoliitika. Viimasest leidsin toreda lõigu, mis otse ja ilma keerutamata ütles, et minu privaatsus on igati kaitstud ning mu isikuandmeid ei jagata mitte kellelegi peale AGLOCO-ga lepingulistes suhetes olevate reklaamilevitajate 🙂
Peale selle meeldis mulle ka lubadus, et AGLOCO võimaldab mul igal ajal teenuse katkestada ning on sealjuures nii lahke, et säilitab mu isikuandmeid pärast seda veel niikaua, kuni vajalikuks peab…

Veidi tausta uurides selgus, et AGLOCO näol on tegemist kunagise projekti AllAdvantage reinkarnatsiooniga, muist tegijaidki on samad. Müts maha – AllAdvantage oli omal ajal mitmeski mõttes teedrajav firma. Olles omal ajal üks kümnest maailma mõjukaimatest internetifirmadest, peetakse seda vaat et reklaamvara ja nuhkvara leiutajaks ning kuulujututurunduse internetti toojaks – viimasest nähtusest, muide, on välja kasvanud ka näiteks praegu meie poliitikute seas maad võttev blogipidamine…

Ma seekord veel ei liitunud. Ja kui teilgi peaks kiusatus tekkima, siis tehke seda vähemalt spetsiaalselt spämmi saamiseks mõeldud meiliaadressiga ning hoidke oma reklaam- ja nuhkvaratõrjujad töökorras!

9 thoughts on “Surfa netis ja teeni pappi!”

 1. Tervitused. Mis mul siis öelda on. Ma ütlesin kõik juba siin( http://www.tarbija24.ee/komm_tarbija24.php?ARTIKKEL_ID=239724&TASK=KOMMENTAARID ) ära.

  Palun söör, uurige järgmine kord oma allikaid hoolikamalt. See, et AllAdvantage pealt varastati “viral marketing”i mõte… ning toolbar idee.. ei tähenda, et see nuhkvara leiutaja on. Või Google on Teie arvates ka nuhkvaraga tegelev asutus? Siis peab ju interneti kasutajaid selle koha pealt alarmeerima.

 2. Kui saan siis annan. Kui ei saa ja teenin lihtsalt natuke lisaraha sealt… siis annan ka.
  Aga ma usun, et selline blog, kus faktide kontroll ja tõlge on niivõrd madala tasemega, ei tohiks küll mingisugusest arvutikaitsest rääkida.

 3. Hästi, siin on Sulle fakt, tõlke võid ise teha:
  WE MAKE NO WARRANTY, IMPLIED OR EXPRESS, THAT ANY PART OF THE SERVICE WILL BE UNINTERRUPTED, ERROR-FREE, VIRUS-FREE, TIMELY, SECURE, ACCURATE, RELIABLE, OF ANY QUALITY, NOR THAT ANY CONTENT IS SAFE IN ANY MANNER FOR DOWNLOAD. YOU UNDERSTAND AND AGREE THAT NEITHER US NOR ANY PARTICIPANT IN THE SERVICE IS PROVIDING YOU WITH PROFESSIONAL ADVICE UPON WHICH YOU SHOULD MAKE ANY FORM OF RELIANCE OF ANY KIND AND THAT USE OF SUCH ADVICE OR ANY OTHER INFORMATION IS SOLELY AT YOUR OWN RISK AND WITHOUT OUR LIABILITY OF ANY KIND.

  Ehk siis Agloco ei garanteeri Sulle ei viirusevaba või muidu turvalist keskkonda ega tegelikult ka oma rahateenimisskeemi töötamist 🙂

  Muide, vastavalt kasutustingimustele, millega Sa Aglocoga liitudes nõustusid, on Sul keelatud reklaamida Aglocot spämmi abil. Sa ise tunnistad, et oled Orkutis levitatud sõnumi autor. Äkki peaksime Sinu näitel proovima, kas Agloco paljukiidetud spämmivastane poliitika ka tegelikkuses töötab? 😉

 4. Ise ma ka liitusin ja soovitasin teistele. Sellist teksti nagu siin on ma ei näinud kuskil. Ja tahakski küsida et kui see ära tõlkida ja lahti arutada et kas umbes võib nii ka olla et just tänu sellele Toolbar-ile mis varsti tuleb võivad mu arvutisse mingid viirused tulla ? Või mis oleks kõige suuremad ohud ? Iseenesest tekst oli korralikult kirjutatud ja suht veenev 😀

 5. Agloco kasutustingimused ütlevad, et see organisatsioon GARANTEERIB reklaamvara paigaldamise Sinu arvutisse, kuid EI GARANTEERI, et teenus EI SISALDA viirusi või muud ohtlikku sisu.
  Vähemalt aus.

 6. Ma pole kasutustingimusi küll lugenud… ütlen ausalt… Aga see garanteerib ka seda, et enamik selle firma teenistusest läheb kasutajatele.
  Enamik lepinguid on sellised, et üritatakse teist poolt võimalikult õigustevabaks jätta vabastades end sellega võimalikest sõnade interpretatsioonidest, millega võiks neid kohtusse kaevata.

  Miks peaks see firma üldse “nuhkvarasid” sinu arvutisse installeerima, kui registreerudes annad sa nii naa õiguse neile koguda seda infot… ja mitte niisama… vaid raha eest.

  Nuhkimiseks ma aga ei nimetaks seda kui kellelegi antakse õigus nö pealt vaadata tegevusi. Keegi arvab ehk teisiti ja selle pärast ongi lepingus selline “mittegaranteering”

  Ja viirused? Mis neetud kasu neil sellest oleks? Mida kuradit nad sellega teenivad?
  Miks peaks firma, mis saab niisamagi korraliku äriideega teenitud, viiruseid levitama?

  Teil võib ju olla aega lugeda kasutustingimusi… kuid mõtlemine pole teie arenenuim külg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga