Seadista Messenger viirusi skännima!

MSN Messenger on üks levinumaid kiirsuhtlusvahendeid. Lisaks tekstisõnumite vahetamisele on Messengeri sisse ehitatud ka mugav võimalus saata ühest arvutist teise pilte, dokumente ja muid faile. Kuid pahatihti on juhtunud, et sõbra poolt saadetud fail sisaldab pahavara (kusjuures sõber enamasti ei teagi sellest midagi). Seega on väga tähtis kontrollida MSNi kaudu vastuvõetud faile viiruste ja muu pahavara suhtes.

Õnneks on Messengeril võimalus seadistada viirusetõrje vastuvõetud faile kontrollima.

Tavaliselt on uuematel ja tegijamatel viirusetõrjujatel olemas selline moodul, mis kontrollib MSNi kaudu saadud faile. Paljudel tõrjujatel Messengeri otseskänn puudub, aga seda asendab ka residentne skänner, mis kontrollib kõiki uusi ja vanu faile, mida arvutikasutaja avab, sulgeb jne. Kui ka see võimalus puudub, tuleb viirustõrje “puukida” otse MSNi külge, sest nii saame kindlad olla, et viirusetõrje tõesti kaitseb arvutit MSNi kaudu tulevate failide võimaliku nakkuse eest.

Et MSNi vastuvõetud faile sinu antiviirusega automaatselt skännima panna, ava menüüst Tools-Options (või Tööriistad – Suvandid):

Järgnevalt vali vasakult menüüst File Transfer Browse (Failiedastus – Kasuta failide viirusekontrolliks)

Nüüd otsi C:\Program Files kaustas üles oma viirusetõrje kaust. Näiteks Aviral ongi Avira, Avast!il Alwil Software, AVG-l Grisoft

Otsi kaustast üles viirusetõrje ikooniga fail (Aviral on selleks avcenter.exe) ning olles selle faili selekteerinud, vajuta Open

Nüüd vajuta Apply ja OK

Nüüd, olles saanud vastu faili:

skännib Avira selle kohe üle:

Kui sul jookseb arvutis mõni muu viirustõrje, mis samuti vaikimisi Messengeriga allalaetavaid faile ei kontrolli, siis tuleks see samamoodi seadistada.

10 thoughts on “Seadista Messenger viirusi skännima!”

  1. “Otsi kaustast üles viirusetõrje ikooniga fail (Aviral on selleks avcenter.exe) ning olles selle faili selekteerinud, vajuta Open”

    Kui mul Avast! arvutis, siis millise faili peaksin Alwil Software kaustast võtma?

  2. Kui mul on kasutusel Elioni pakutav arvutikaitse (ühesõnaga siis f-secure), siis millisele failile ma peaksin seal viitama? Seal neid jalaga segada.

  3. Teoreetiliselt peaks see toode automaatselt kontrollima iga faili, mis ükskõik kustkaudu arvutisse sikutatakse, aga igaks juhuks tasuks selle küsimusega tüüdata Elioni enda tehnilist tuge – kui nad selle eest raha kasseerivad, las siis nõustavad ka 🙂

  4. mu arvuti saadab teistlel minu msni kaudu viirust, kuigi ma pole ise sissegi loginud.. kuidas oleks mul võimalik see msni aadress kustutada, et uut teha? :S

  5. Aga kui mul on arvutis sellina kaitse nagu comodo internet security?

  6. Aga kui mul on ESET nod32 antivirus 4 mis faili ma sealt peaks valima!!!???!!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga