Pangad ei väljasta enam ID-kaarte

pee_esikylg3.jpgTäna, 15. jaanuaril 2007 on viimane päev, mil ID kaarti taotledes saab väljastuskohaks valida pangakontori, teatab Siseministeerium.

Ehk siis teiste sõnadega: ID kaarte saab taotleda ka edaspidi, varem taotletud, kuid veel kättesaamata pangakaardid saab pangakontorist kätte ka. Aga kui te homme lähete Kodakondsus- ja Migratsiooniametisse ID kaarti taotlema, siis lubatakse teil selle kaardi kättesaamiskohaks valida ainult mõni KMA büroodest. Pangakontorid annavad kuu aja jooksul tänaseni nende kontoritesse tellitud ID kaardid tellijaile kätte ning 15. veebruarist, mil nende ja Siseministeeriumi vaheline teenindusleping otsa saab, rohkem ID kaartidega ei tegele.

KMA koondab isikuttõendavate dokumentide väljastamise oma kontoritesse ka seetõttu, et juba lähitulevikus antakse välja esimene biomeetriline pass. Arusaadavalt on sel puhul vaja ka eriti karmilt kontrollida, kas dokumendi omanik ja tema biomeetrilised andmed on ikka üksüheselt seotud.

Vastavalt Euroopa Liidu Nõukogu määrusele kantakse reisidokumentidesse kaks biomeetrilist identifikaatorit: näokujutis ja sõrmejäljed. Tehniliselt tähendab see, et reisidokumendile lisatakse mikrokiip, millele on elektrooniliselt kantud dokumendi omaniku näokujutis (võetakse Eestis kasutusele käesoleval aastal) ja kaks sõrmejälge (võetakse kasutusele 2009. aastal).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga