themes theme

Pahavara, mis väidab, et kaitseb teie arvutit

20. november 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Paljud kasutajad on saanud spämmi või klikanud bännerile, mis väidab, et 9 arvutit 10-st on nakatunud kurivaraga, mida tuntumad viirusetõrjujad ei suuda avastada. Küll aga suutvat seda SpySheriff’i nimeline programm, mis pakub ka lahkelt tasuta skännimise võimalust. Viimase käigus “leitaksegi” arvutist mitmesuguse koleda nimega pahavara ning pakutakse hirmunud kasutajale võimalust näiteks $59.95 eest probleemidest lahti saada. Paraku aga saab kasutaja lahti vaid oma dollaritest, arvutisse jäävad alles nii võimalik kurivara kui ka, hoolimata katsetest tavakasutajale teadaolevatel viisidel seda eemaldada, SpySheriff ise.
Ingliskeelse juhendi SpySheriffi eemaldamiseks leiab siit. Eemaldamisel tuleks olla tähelepanelik, sest kui kasvõi mõned SpySheriffi komponendid jäävad arvutisse, installeerub programm uuesti.

Arvutikaitse.ee soovitab jätkuvalt olla tähelepanelik internetis surfamisel, mitte klikkida kahtlasi linke ega installerida oma arvutisse kahtlast tarkvara.

Reklaam

1 kommentaar

  1. lol ütleb:

    ongi noh ei maksa omale arvutisse igast sitta installida

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841