themes theme

Online-allkirjade võltsimine jätkuvalt probleemiks

6. märts 2008 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Eesti Arhitektide Liit taunib allkirjakogumisportaalis „Sammas saagu!“ – http://vabadusesammas.planet.ee/ toimuvat allkirjade võltsimist. Eesti Arhitektide Liidu esimehe Ike Volkovi allkiri püsis seal kogutavate allkirjade lehel veel mitu päeva peale avalduse tegemist lehe haldajatele, mis kinnitas Ike Volkovi poolt allkirja mitte andmist. “Selline juhtum seab selle nimekirja tõsiseltvõetavuse päris kindlasti kahtluse alla,” seisab EAL-i avalduses.

Tõenäoliselt pole siiski tegemist katsega kampaaniat diskrediteerida, nagu kahtlustab Hillar näiteks “Ei politseiriigile” kampaania puhul. Samas jääb probleem jätkuvalt üles ja tundub, et läheb aina teravamaks – miski ei takista ükskõik missuguste motiividega inimesi esinemast mistahes allkirjakampaanias ükskõik kellena. Ka kõige paremate kavatsustega algatatud online-allkirjade kogumise kampaania näitab seega pelgalt kogutud klikkide arvu, mitte reaalsete inimeste konkreetset tahteavaldust.

Ehk tasuks tulevikukampaaniate korraldamisel mõelda hoopis digiallkirjade kogumisele? Mõistagi koos vastavate meetmetega isikuandmete kaitseks ning võimalike kuritarvituste vältimiseks allkirjade kogumisel.

Reklaam

5 kommentaari

 1. BC ütleb:

  huvitav kas keegi on selle teise nimekirja tõesust kontrollinud?

 2. Martin ütleb:

  http://yhine.ee üks eesmärke ja tehnilisi plaane justnimelt see ongi.

 3. r+ ütleb:

  Aga oskab keegi öelda, mis nende allkirjade kogumise mõte on? Allkirjade kogum iseenesest pole viimasel ajal ära hoidnud või eile kutsunud MIDAGI. Peale hunniku reklaamikampaaniate ja asjatu sebimise.

 4. Internetihuviline ütleb:

  Hea nipp nii mobiil-id allkirja anda, et kogu maailm ei tea mida sa teed on see, et enne protsessi keerad telefoni hääletu peale. See jube läbilõikav ja pikk piiks annab igale pätile aega sind tähelepanu alla võtta, aga silenti peal on lootus pääseda.

 5. mati ütleb:

  Minu pooltallkiri jõustus meilikinnitusega.
  Peale kaklust rusikatega ei vehita!

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841