Messengeri viiruste eemaldajad

Priit Aasmäe, 16, veebruar 2009

2msnvirus1

Paljud meist on kokku puutunud MSN-is liikvel olevate usside ja viirustega – mõni neist  ohtlikum, teine käib lihtsalt närvidele. Õnneks on saadaval ka mõned spetsiaalsed tööriistad MSN-is ja ka teistes suhtlusprogrammides levivate kurjamite eemaldamiseks.

MSN Photo Virus Remover on äärmiselt lihtne ja kiire vahend MSN-i teel levivatest pahalastest lahtisaamiseks.

Programmi alla laadides tuleb arvestada, et mõned tulemüürid võivad blokeerida tee tõmbamislingini, seega probleemide korral sulge korraks tulemüür või turvakomplekt (Security Suite, millega kaasneb ka tulemüür), laadi fail alla ja seejärel aktiveeri taas tulemüür. Veast saab aimu, kui kodulehel kuvatakse alljärgnev tekst:

1firewall-blocktext1

 • Viiruste eemaldamiseks pead olema administraatori õigustes. Lihtsaim tee avada rakendust administraatorina on järgmine: tee MSN Photo Virus Remover.exe peal paremklikk ja vali loetelust Run as… Avanenud aknas märgi punktikesega The following user, kirjuta parool ning seejärel OK.

3run-as1 4admin

 • Soovitatavalt võiks skanneeringu teostada Windows kaitstud režiimis (Safe Mode). Kuidas sinna saab, loe siit.
 • Samuti võiks enne skanneerimist luua süsteemitaaste punkti.
 • Utiliiti avades otsitakse kohe pahavaraandmebaasi värskendusi ja tiritakse need automaatselt alla.
 • Utiliidi käivitamisel saab registriredelist valida koha, kuhu salvestatakse logifailid ja eemaldatud failid juhuks, kui need vajavad taastamist. Kahtluste korral, kui arvatakse, et kustutati viirust mittesisaldav fail (false positive), võib selle kontrollimiseks saata utiliidi arendajatele. Kui kausta ise ei valita, salvestatakse failid C-kettale.
 • Tööriist taastab pahalaste poolt rikutud Windows tööriistad nagu registrihalduri (Start Run-Regedit-Registry Editor), protsessihalduri Task Manager (Ctrl+Alt+Delete), käsurea Command Prompt (Start-Run-Cmd) , süsteemitaaste paneeli jne.
 • Võib kasutada portatiivse-ehk kaasaskantava tõrjevahendina USB mälupulgal või -kaardil, välisel kõvakettal, MP3 mängijal, CD/DVD-l jne.
 • Tõlgitud eesti keelde Arvutikaitse kaasautori Lauri Säde poolt.

5msn-photo-virus-removal31

MSNCleaner by InfoSpyware on väike, aga võimekas utiliit, mis leiab viiruseid, usse ja troojaid , mis levivad nii MSN Messenger ’i, Windows Live Messenger ’i ning ka teiste suhtlusprogrammide teel .  Pahatahtlike koodide nimekirja, mille MSNCleaner kahjutuks teeb, leiab  siit.

6msncleaner-by-infospyware

 • Alati tuleks alla tirida uusim MSNCleaner, kuna utiliidis endas puudub võimalus uuendada seda värskeimate andmebaasidega.
 • Taastab pahalaste poolt rikutud Windows tööriistad nagu registrihalduri , protsessihalduri , käsurea Command Prompt ja ligipääsu kontrollpaneelini (Start-Settings-Control Panel); taastab kahjustatud registri originaalväärtused, avab lukustatud Internet Explorer kodulehe jne.
 • Opisüsteemi lukustatud pahalaste eemaldamiseks viib utiliit arvuti automaatselt taaskäivitusele (restart).
 • Logifailid ja eemaldatud failid salvestatakse C-kettale võimalikuks hilisemaks taastamiseks (BackUpMsnCleaner).
 • Võimalik kasutada portatiivse-ehk kaasaskantava tõrjevahendina USB mälupulgal või -kaardil, välisel kõvakettal, MP3 mängijal, CD/DVD-l jne.

MSN Virus Cleaner on samuti väga lihtne ja kiire vahend eemaldamaks  usse, troojaid ja viiruseid, mis levivad läbi suhtlusprogrammide. Abivahenditena  saab utiliidist avada protsessihalduri (Task Manager) ja kontrollida autostartivaid faile (StartUp Manager), vajadusel kahtlustäratavad protsessid kõrvaldada (kill).

[Toimetatud 26.veebruar. 2009. MSN Virus Cleaner kodulehe link ei ole hetkel enam toimiv. Alternatiivina saab utiliidi arvutisse tirida sellelt lehelt.]

7codemonster-msn-cleaner

 • Vajab tööks .NET Framework 2
 • Enne skanneerimist loo süsteemitaastepunkt juhuks, kui midagi valesti peaks minema, sest leitud pahavara kustutatakse automaatselt. NB! Kui mõni rakendus ei hakka peale puhastamist tööle, on vägagi võimalik, et viirus on seda kahjustanud. Süsteemi taastepunkti kasutamise asemel tuleks siis pigem proovida see rakendus või programm uuesti installeerida.
 • Kuna minul töölauale moodustatud ikoon ei suutnud utiliiti avada, siis alternatiivina saab selle avada C-kettalt (My Computer – Local Disk C – Program Files – Codemonster – Viruscleaner – Mcleaner.exe).
 • Enne skanneerimist sulge MSN ja vaata, kas on viirustebaasi uuendusi (Update).
 • Vista kasutajad peavad olema administraatori õigustes.
 • Sobib opisüsteemidele Windows XP ja Vista.
 • Väidetavalt lõpetatakse 2009. aasta veebruari lõpus utiliidi täiendamine ja andmebaasidega uuendamine. Samuti pole veel kindel, kas allalaadimislinki jääb alles, seega oleks tagumine aeg utiliit tagavaraks arvutisse tirida, kuna liikvel on ka üsna palju vanemat tüüpi pahavara, mida MSN Cleaner suudab kahjustada.

Clean Virus MSN teostab arvutis skanneeringut aeglaselt , ent see-eest põhjalikult. Viiruste otsimiseks võib kuluda aega umbes 15 minutit. Utiliit ainult otsib, leiab ja eemaldab MSN-i teel levivaid pahalasi, erinevalt eelnimetatud utiliitidest ta lisaabivahendeid Windowsi parandamiseks ei oma. Andmebaaside värskendamisvõimalust pole, seega tuleks alati kontrollida versiooni numbrit ja uuema olemasolul see arvutisse tirida. Sobib kõikidele Windows operatsioonisüsteemidele.

8clean-virus-msn

11 kommentaari to “Messengeri viiruste eemaldajad”

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress