Leidub ka ausaid nigeerlasi!

Eks me kõik suhtu Nigeeriast laekuvatesse kirjadesse väikese eelarvamusega – jutustatagu neis mistahes liigutavaid lugusid ja pakutagu kuitahes muinasjutulisi summasid, päädib lugu lõpuks ikkagi sellega, et hoopis kirja saaja jääb oma rahast ilma.

Kuid see Aafrika riik on koduks ka ausatele ja õiglastele inimestele, nagu näiteks doktor Mewro Ghali, kes saatis meile sellise kirja:

ATTENTION!
My name is Dr. Mewro Ghali, MON (Member of the Order of the Niger) and I have my own law office in Ikoy, Lagos, which is located in Nigeria.
I am writing to you because I feel embarrassed for all of our countrymen, who cheated honest and innocent people all over the world. My desire is sincere and firm purpose of remedying the harm done to victims and return their money.
Fortunately, I can also do so – as one of the organized criminal groups ordered me to deposit in Bank of Nigeria £20 000 000 8twenty million British pounds), which is obtained through fraud and extortion. Group members did not get to use the money themselves, because they all were killed in recent riots in Lagos, which erupted after the pipeline explosion.
Since I am the sole caregiver, and the amount of money than I do not know anyone more of this money, I want  repay the money to all the victims.
For recieving yours, please send me your:
Name
e-mail address
Credit Card Number
Please send them in as soon as possible.
And once again, please excuse all the bad and disappointing for the fraudsters have prepared for you. God bless you!

Tõlkes siis:

Tere,
Minu nimi on Dr. Mewro Ghali M.O.N.(Member of the Order of the Niger) ning mul on oma advokaadifirma Ikoyis, Lagoses, mis asub Nigeerias.
Kirjutan teile sellepärast, et tunnen piinlikkust kõigi oma kaasmaalaste pärast, kes on petnud ausaid ja süütuid inimesi üle kogu maailma. Minu siiras eesmärk ja kindel tahe on nende tekitatud kahju heastada ning tagastada kannatanutele nende raha.
Õnneks saan ma seda ka teha – üks sellistest kuritegelikest rühmadest deponeeris minu kaudu Nigeeria Panka 20 000 000 Suurbritannia naela, mis on saadud pettuste ja väljapressimiste teel.  Grupi liikmed seda raha ise kasutada ei jõudnud, sest nad kõik said surma hiljutistes rahutustes, mis puhkesid Lagoses pärast naftajuhtme plahvatust.
Kuna mina olen selle rahasumma ainuke hooldaja ning peale minu ei tea sellest rahast enam keegi, siis tahan selle raha kõikidele kannatanutele tagasi maksta.
Selleks palun saatke mulle oma:
Nimi
e-maili aadress
krediitkaardi number
Palun saatke need nii ruttu kui võimalik.
Ja palun veelkord vabandust kõige halva ja meelehärmi eest, mida petturid teile on valmistanud. Õnnistagu teid jumal!

Dr. Ghali kinnitab ka, et mõned ohvritest on juba kompensatsiooni kätte saanud, nii et kui te juhtumisi olete üks nende hulgast, siis kiirustage!

One thought on “Leidub ka ausaid nigeerlasi!”

  1. Yep, next level of cheating “honest and innocent people all over the world”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga