Kuidas muuta Linksysi ruuteri parooli?

Aido kirjutab: Tere! Mul on selline mure, et on olemas Lynksys  wifi modem ja tahaks panna selle parooli alla. Selleks aga tuleb brauseri kaudu sisse logida, kuid mul ei ole kasutajat ega parooli. Kas on olemas selline võimalus, et teha uus kasutaja ja parool?

Kui tegemist on uue (tõenäoliselt) ruuteriga, siis selle vaikekasutaja on Admin, parooli koht on tühi. Sisselogimiseks tuleb brauseri aadressireale tippida http://192.168.1.1/.

Kui tegemist on kasutatud ruuteriga, mille seniseid seadeid te ei tea, siis on kõige targem taastada vabrikuseaded. Selleks tuleb leida ruuteri küljest nupp kirjaga Reset ning vajutada seda 30 sekundit. NB! Vabrikuseadete taastamise järel kustuvad kõik senised seaded: senine administraatori parool, SSID, krüptovõtmed, filtrid ja muu selline. Ehk siis varasema seadistusega selle ruuteri külge ühenduda enam ei saa ning nii ruuter kui ka arvuti tuleb uuesti seadistada.

One thought on “Kuidas muuta Linksysi ruuteri parooli?”

  1. Reseti tegemiseks ei pea pool minutit nuppu all hoidma 😉 Piisab täiesti 5-8 sekist (minu Linksysil vähemalt piisas). Keerulisem on mudugi siis kui on välja vahetatud ruuteri originaaltarkvara. Siis enam pelgalt resetist ei piisa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga