Kuidas asuda ID-kaarti kasutama?

ID-kaart on arvutikasutaja jaoks lihtsaim ja turvalisim enesekaitsevahend. ID-kaarti abil saab logida sisse pankadesse ja teistesse e-teenustesse ning anda digiallkirju. ID-kaardi kasutamiseks on tarvilik muretseda ID-kaart koos kehtivate sertifikaatidega ja ID-kaardi lugeja ning paigaldada arvutisse vastav tarkvara.ID-kaardi sertifikaadid kehtivad 3 aastat. Seega kui kaart on vanem kui 3 aastat, tuleb sertifikaate uuendada. Selle tegevuse kohta saad täpsemat infot siit. Kontorite asukohad, kus saad seda toimingut sooritada, leiad aga siit.

Kui tegu on uuema kaardiga kui 3 aastat, siis otsi lihtsalt välja PIN-koodide ümbrik, ning oled ID-kaardi elektroonseks kasutamiseks valmis.

ID-kaardi lugejaid on turul mitmeid. Näiteks saab Elioni esindustest hankida 295 krooni maksva ID-kaardi stardikomplekti, kus sisaldub igati korralik lugeja. Kuid enamikel arvutimüüjatel on analoogne seade kaubavalikus, tuleb vaid küsida.

U-Neti ja U-Net Businessi kasutajad saavad SEB Eesti Ühispanga kontoritest hankida endale ID-kaardi lugeja, mille hinnaks küsitakse 90 krooni. See on hetkel teadaolevalt soodsaim võimalus lugeja muretsemiseks.

Kui lugeja, kaart ja koodid käepärast, tuleb siirduda Internet Exploreri internetisirvijaga paigalduslehele http://installer.id.ee ning toimetada sealsete juhiste järgi.

Mac OS X ja Linuxi kasutajad saavad vajaliku tarkvara siit: http://ideelabor.ee/id-kaart.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga