ID-kaardi paigaldustarkvara uuendatud

install.jpg

Arvutikaitse 2009 algatuse raames on ID-kaardi paigaldustarkvara saanud uue, kasutajasõbraliku välimuse ning on vabalt kättesaadav eesti, vene ja inglise keeles aadressil https://installer.id.ee/.

Lisaks kasutajaliidesele täiustus tarkvara turvalisus ja töökindlus, suurenes toetatavate kaardilugejate nimekiri ning kogu paigaldusprotsess muutus lihtsamaks.

“Vaata Maailma SA ja Sertifitseerimiskeskus korraldasid sügisel tavakasutatejaga teste, et selgitada ID-kaardi paigaldustarkvara ehk ID-installeri puudujäägid. Selle tulemusel on inimesele kuvatavad juhised muutunud kergesti arusaadavaks ning kogu paigaldusprotsessi saadavad õpetlikud animatsioonid,” selgitas VaataMaailma projektijuht Mart Parve. “Lisaks testisime uut installeri versiooni mitmekümne asjatundja abiga, nii et tarkvara paigaldamine peaks sujuma.”

“Veebruas peaks olema hea aeg endale ID-kaardi elektrooniline kasutamine selgeks teha. ID-kaardiga saab eelseisvatel Riigikogu valimistel 26.-28. veebruarini e-hääletada. Kuni 19. veebruarini saavad kodanikud proovihääletada veebis aadressil www.valimised.ee,” lisas Parve. ” Nagu näitas 2004. aasta kogemus, on e-hääletus oluline motivaator ID-kaardi digitaalsete funktsioonide kasutuselevõtuks.”

“ID-kaardi elektroonilise kasutamise kohta saab eesti ja vene keeles baasteadmised ja soovitusi veebilehelt http://koolitus.id.ee,” märkis Parve. “Sealhulgas on koostatud materjalide pakett tööandjatele asutusesiseste koolituste läbiviimiseks.”

Tänaseks on tekkinud ka taskukohaste ID-kaardi lugejate esmane jaotusvõrk, nii et vähem kui 100 krooniga saab lugeja näiteks Elioni esindustest, K-Arvutisalongist, SEB Eesti Ühispanga ja peatselt ka Hansapanga, Sampo Panga ning Krediidipanga pangakontoritest. ID-kaardi lugejatega on varustatud kõik klientidele kasutamiseks mõeldud arvutid pangasaalides. Üle 100 kaardilugeja ostust huvitatud organisatsioonidel on mõttekas võtta ühendust Sertifitseerimiskeskusega (info@sk.ee), kes koordineerib soodsa hinnaga ID-kaardi lugejate müüki.

Eestis on väljastatud üle 1 miljoni isikutunnistuse. Kehtiv ID-kaart on ligi 90% Eesti 15-74-aastastest elanikest.

2006. aasta maikuus sündinud Arvutikaitse 2009 algatus on Vaata Maailma Sihtasutuse peamiste rahastajate (Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT ja Elion) ja Eesti Vabariigi ühine ettevõtmine arvutikasutuse turvalisemaks muutmiseks. Eesmärk on suurendada tavaliste arvutikasutajate teadlikkust turvariskidest ning anda neile oskused turvalise netikasutuse juurde käivate vahendite, sealhulgas viirustõrje tarkvara ja ID-kaardi kasutamiseks. Teiselt poolt tõstavad teenusepakkujad ja riik oma e-teenuste turvalisust, koolitavad töötajaid ning arendavad tööprotsesse.

Kolme aasta jooksul rahastavad osapooled Arvutikaitse 2009 algatust 60 miljoni Eesti krooniga. Selle tulemusel peaks 2009. aasta lõpuks kasutama e-teenusetele ligipääsemiseks ID-kaarti 400 000 eestimaalast. Need inimesed peaksid oskama ka digiallkirja kasutada.

Isikutunnistus (ID-kaart) on kohustuslik isikut tõendav dokument Eesti kodanikele alates 15. eluaastast ning kõigile Eestis elamisloa alusel püsivalt elavatele välismaalastele, sõltumata nende vanusest. Isikutunnistusi annab välja Kodakondsus- ja Migratsiooniamet.

Info vahendas Andres Aarma.

3 thoughts on “ID-kaardi paigaldustarkvara uuendatud”

  1. Uudises on kasutatatud palju ilusaid sõnu, tegelikkus aga on hale:

    Tarkvara paigaldamine sellelt leheküljelt töötab ainult Internet Explorer veebibrauseriga!

    Palun sulgege oma veebibrauser, käivitage Internet Explorer ning minge uuesti aadressile https://installer.id.ee.

  2. No aga alati võib ju oma kullipilgu pöörata täpselt ühe rea jagu allapoole:
    “Kui te ei soovi Internet Explorerit kasutada, leiate juhtnöörid arvuti seadistamiseks siit.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga