ID kaardi kehtivusaeg lüheneb viiele aastale

pee_esikylg3.jpg

Kodakondsus- ja Migratsiooniamet tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist 2007. a. väljastatavate ID kaartide kehtivusaeg lüheneb seniselt kümnelt aastalt viiele aastale.

Alates esimesest jaanuarist kantakse isikutunnistusele kuni viis aastat kehtivad sertifikaadid ning dokument väljastatakse samuti viieaastase kehtivusajaga. Seega ühtlustub isikutunnistuse ja sertifikaatide kehtivusaeg. Varem oli sertifikaatide kehtivusaeg kolm aastat ning isikutunnistus anti välja maksimaalselt kümneks aastaks.

“Dokumentide kehtivusaja lühendamine tagab tänapäevases kiiresti arenevas tehnoloogilises keskkonnas dokumentide suurema võltsimiskindluse. Sertifikaatide ja isikutunnistuse kehtivusaja ühtlustamine säästab aga inimesi sertifikaatide uuendamise vajadusest,” sõnas Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektor Mari Pedak.

Tulenevalt riigilõivuseaduse muudatusest tõuseb alates esimesest jaanuarist isikutunnistuse taotlemise riigilõivu soodusmäär. Senise 25 krooni asemel tuleb alla 15-aastasele lapsele; keskmise, raske või sügava puudega isikule ning üldtingimustel Eesti vanaduspensioni ikka jõudnud inimesele isikutunnistuse taotlemisel tasuda riigilõivu 50 krooni. Isikutunnistuse taotluse tavalõiv on endiselt 150 krooni.

Uuendusena avaneb esimesest jaanuarist võimalus taotleda isikutunnistuse väljastamist kiirkorras. Analoogselt kiirpassiga tuleb selleks esitada eraldi taotlus Tallinnas Kodakondsus- ja Migratsiooniameti Mustamäe, Sõle või Lastekodu 48 teenindusbüroos, kus dokument ka viie tööpäeva jooksul väljastatakse. Riigilõiv kiirtoimingu eest on 500 krooni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga