themes theme

FSB jälgib kogu Venemaa internetiliiklust

28. november 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

gatso_camera.jpgMeie venekeelne sõsarsait infosecurity.ee avaldab ülevaate Moskvas peetud Tuleviku Venemaa loome- ja poliitiliste liidrite konverentsist, millel muuhulgas tõdeti, et mistahes privaatsuse kaitsmise võtetega ei ole võimalik garanteerida, et Venemaa internetivõrgus kirja pandud mõtteavaldusi ei kasutata nende avaldaja vastu.

Muuhulgas ütles veebipäevikute saidi livejournal.com venekeelset osa haldava firma Sup esindaja Anton Nosik, et ükskõik kuidas blogipidajad ka oma privaatsust ei kaitse, Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) kontrollib nagunii kogu Venemaale sissetulevat ja sealt väljaminevat võrguliiklust, kuid isegi ilma selleta salvestavad võrguteenuse pakkujad kogu liikluse ning koopia sellest jääb eriteenistustele.

Sellises mahus info talletamine tundub küll mõttetu ressursiraiskamisena, kuid kui Venemaa korrakaitseorganeid huvitavad eelkõige oma kodanike tekstivormis mõtteavaldused, on see arvutikaitse.ee hinnangul üsna vähemahukas ning tehniliselt lihtsasti teostatav. Eesti Vabariigi Infoühiskonna seaduse kohaselt internetiteenuse pakkujail internetiliikluse jälgimise ja talletamise kohustust ei ole, välja arvatud muidugi juhul, kui neid kohustab selleks teenuse tarbijaga sõlmitud leping.

Reklaam

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841