Andrei ja Konstantin õngitsesid miljoni

Keskkriminaalpolitsei foto kahtlustatavate elukohastÜks järjekordne näide, kuidas kohalikud kurikaelad troojalaste abil raha teenivad.

Oktoobri lõpus pidas Keskkriminaalpolitsei Tallinnas kinni Andrei (19) ja Konstantini (19), keda kahtlustatakse Saksamaa kodanike pangakontodelt kokku üle miljoni krooni väljapetmises. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestuse taotlusel vahistas Harju Maakohus mehed 2 päeva hiljem, teatab Piret Seeman Riigiprokuratuuri avalike suhete talitusest.

“Kahtlustuste kohaselt tekitasid mehed vähemalt kolmele välismaalasele rahalise kahju üle miljoni krooni ulatuses. Samas uurimise praeguses staadiumis ei saa välistada võimalust, et petetuid on rohkem ning kahjusummad suuremad,“ ütles Evestus.

“Kahtlustatavad petsid heausksetelt inimestelt välja nende internetipanga paroolid ning omistasid seal olnud raha läbi Eestis kontot omavate variisikute,” ütles Keskkriminaalpolitsei vanemkomissar Ivo Kolk. “Sageli on inimesed internetikeskkonnas usaldavamad kui n-ö tavaelus, mis teeb petturite tegutsemise märgatavalt lihtsamaks.”

Skeemi kohaselt leiti esmalt endale internetist sobilik “koostööpartner”, et nakatada arvuti n-ö nuhkvaraga, saamaks teada inimeste internetipanga kasutajatunnuseid ja paroole. Seejärel kanti raha Eestisse variisikute pangakontodele. Lõpuks võeti väljapetetud raha sularahaautomaatidest välja.

Konstantini elukoha läbiotsimisel konfiskeeris Keskkriminaalpolitsei erinevatele isikutele kuuluvaid pangakaarte, internetipanga PIN kalkulaatoreid ja koodikaarte ning rohkem kui 370 000 krooni sularaha.

Mehi kahtlustatakse arvutikelmuses ehk ebaseaduslikus andmetöötlusprotsessi sekkumises varalise kasu saamise eesmärgil (Karistusseadustiku § 213) ning grupi poolt toime pandud rahapesus (KarS § 394 lg 2 p 1).

Keskkriminaalpolitsei hoiatab inimesi, et nad ei võtaks vastu kahtlase sisuga tööpakkumisi, kus pakutakse väga hästi tasuvat ning vähe aega nõudvat tööd ning avaldada tuleb sageli vaid oma nimi ja pangakonto number. Nii värvatakse n-ö “tankiste” erinevate pettuste jaoks. Inimese jaoks, kes sellistele tööpakkumistele reageerivad, võib see kaasa tuua politsei huviorbiiti sattumise ning pangakonto blokeerimise. Keskkriminaalpolitsei palub kõikidel inimestel, kes on sarnases skeemis osalenud pahaaimamatult ja palka saanud, anda endast märku e-kirjaga aadressil itkt@kkp.pol.ee.

Omalt poolt tahaksin veel lisada, et internet pole enam ammu see ärikeskkond, kus mitte midagi tegemata kiiresti palju raha teenida saab. Rahvusvaheliste rahaülekannete jaoks on pangad, kiire rikastumisvõimalus tähendab aga tavaliselt seda, et kelleltki võetakse raha lihtsalt ära. Tõenäoliselt teie käest 🙁

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga