Zombistunud koduarvutid õõnestavad kiire internetiühenduse pakkumist

Aare Kirna, 25, september 2007

botnet.gifNii kirjutab infoturbefirma Arbor Networks oma iga-aastases ülemaailmse infrastruktuuri turvalisuse aruandes.

Arbori arvates on DDoS-rünnakud, mida varem loeti võrguliikluse suurikaiks ohustajaiks, loovutanud käesoleval aastal oma koha botnettidele. Viimased on varasemalt amatöörlikumalt tasemelt kasvanud professionaalseteks multigigabitisteks löögiüksusteks, mis võivad kaasata kümneid tuhandeid zombiarvuteid.

Samal ajal, kui enamus ISP-dest on vahetanud oma senised kahegigabitised lingid kümneste vastu, küünivad suurimad rünnakuvõimsused juba 24 gigabitini sekundis. Interneti selgroo moodustavad DNS-serverid on sellest enam kui kaks korda aeglasema lingi küljes…

Murettekitav on ka asjaolu, et vaid 20%-l ISP-dest on vahendid VoIP-i vastaste rünnakute avastamiseks ja jälgimiseks. Arbor Networksi turvaguru Danny McPhersoni hinnangul on 90% VoIP-teenustest lihtsalt kaitseta.

Üks kommentaar to “Zombistunud koduarvutid õõnestavad kiire internetiühenduse pakkumist”

  • Postitatud: september 27th, 2007 10:03

    kaur

    Toda aruannet tuleb lugeda teadlikult – Arbor ei ole sõltumatu analüütikafirma, vaid võrguturva lahenduste pakkuja. Eks see kajastub ka nende analüüsides.

    Näiteks ei saanudki ma aru, kas VoIP murede all peeti silmas seda, et ISP-d lasevad seda kontrollimatult läbi, või et VoIP infrat saab kontrollimatult rünnata. “Botnetid on suurem oht kui DDoS” on ka pigem FUD kui tõsine väide – “autod on ohtlikumad kui liiklusõnnetused” tüüpi ebavõrdlus.

    Samas kasulik lugemine igal juhul.

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress