Windows XP turvakeskus

 

Windowsi versioonis XP on olemas turvakeskus ehk Security Center, kust saab järgi vaadata, kas Turvalise Arvuti Kolm nõuet on täidetud ning muuta tulemüüri ja uuenduste seadeid.
1. Vajuta ekraani vasakus all nurgas olevat Start nuppu. Avanevas menüüs liigu nii: All Programs > Accessories > System Tools > Security Centerse1.jpg
2. Juhul kui Turvalise Arvuti Kolm Nõuet (tulemüür, uuendused, viirusetõrje) on täidetud, näeme avanevas aknas järgmist pilti. Kuid tasub siiski seadeid lähemalt kontrollida. Hüppa juhendi punkti nr 4.
se2.jpg
3. Järgmisel pildil on asi päris hull – kõik Turvalise Arvuti Kolm Nõuet on täitmata! Järgnevalt vaatame, kuidas olukorda parandada.se3.jpg
4. Vajutades eelmise pildi allosas näha olnud nupule “Windows Firewall” saame ligi tulemüüri seadetele. Veendugem, et tulemüür oleks asendis “On (recommended)” – ehk siis sisselülitatud asendis. Seejärel vajuta OK.se4.jpg
5. Järgmisena vali link “Automatic updates” (vt joonis punktis 2). Avanevas aknas veendu, et valitud oleks “Automatic (recommended)” ning vajuta taas OK.

se5.jpg
6. Nüüd kõike keerulisem – kui viirusetõrje ei tööta või ei ole seda paigaldatud, siis loe edasi SIIT.
7. Nüüd kontrolli, et Security Center näeks välja nagu punktis 2 näidatud – kõik Turvalise Arvuti Kolm Nõuet peavad olema täidetud – asedis ON. Võid Security Centeri sulgeda vajutades akna üleval paremas nurgas olevale ristile.

5 thoughts on “Windows XP turvakeskus”

  1. 6. Nüüd kõike keerulisem – kui viirusetõrje ei tööta või ei ole seda paigaldatud, siis loe edasi SIIT {link: viirusetõrje paigaldamine}.

    Tõesti on keeruline…

  2. Tere proovisin selle õpetuse järgi teha aga millegi pärast ei lase on panna milles probleem

  3. Pingback-viide: Ülle Allmäe

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga