themes theme

Väidetavalt Iraanist pärit häkkerid ründasid Eesti Spordiajakirjanike Liitu

20. november 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Seni teadmata põhjusel on Eesti Spordiajakirjanike Liidu kodulehekülg langenud väidetavalt Iraani päritolu häkkerite viha alla, leheküljele on lisatud vastav sümboolika.
Tegelikult pole ka ime, ESAL kasutab PHPNuke’i neli aastat vana versiooni.

Vastutuse rünnaku eest võttis endale rühmitus nimega Iranian Cyber Hackers.

Kommenteerib Donnie Werner, Zone-h vanemturvaekspert:
“See veebisait kasutab vananenud sisuhaldust – PHP-Nuke 5.6 – Copyright 2002, nii et on üllatav, et seda varem ei juhtunud. Ma kahtlen, kas siin on midagi poliitilist, pigem leiti see häkkerite poolt rutiinse skänni käigus.
Antud näide on heaks illustratsiooniks, kui tähtis on oma süsteeme uuendada. Seda enam, et veebiserver ise kasutab tegelikult Apache’i turvalist versiooni. Kuivõrd tegemist pole aga mitte eraldiseisva serveri, vaid spin.ee hostingukeskkonnaga, siis paraku on ka kõik ülejäänud sellel riistvaral jooksvad saidid tolle turvaaugu kaudu rünnatavad.”

Reklaam

1 kommentaar

  1. rain ütleb:

    mina leian et see on spordiliidu kodulehekülje enda süü .kasutada vananenud sisuhaldust,nii ikka tekivad riskid ,häkkerid kammivad ju kõik üles mis vähegi võimalik

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781