Uus uss Messengeris

Messengeris on liikvel järjekordne uss, mis korjab kasutajatelt nende kasutajanimesid ja paroole ning saadab kontaktinimekirjas olijaile lingi koduleheküljele, millel saab ise oma kasutajanime ja parooli sisestada.
Uss saadab kasutajale justkui pildigaleriile viitava lingi:

messenger1.jpg

Linki klõpsides avaneb kodulehekülg, millel justkui piltide vaatamiseks küsitakse MSN-i kasutajanime ja parooli:

messenger2.jpg

Sisselogimisakna all on ka kasutustingimused, milles täiesti varjamatult väidetakse:

We may temporarily access your MSN account to do a combination
of the following:
1. Send Instant Messages to your friends promoting this site.
2. Introduce new entertaining sites to your friends via Instant Messages.

Ussist lahti saamiseks tuleks muuta oma MSN-i parool.

15 thoughts on “Uus uss Messengeris”

 1. Viiruse käitumise järgi otseselt küll väita ei saa, et tegu ussviirusega oleks, rohkem on see spämm. Ussviiruse puhul eeldaks, et kasutaja arvutisse installeeritakse midagi ja kasutaja teadmata kogutakse tema arvutist andmeid. Praegusel juhul on see viiruse tekitaja iga kasutaja ise.

 2. Tegemist siiski ussiga.
  Kasutajatunnuse ja parooli sisestate küll aknasse ise, kuid uss koostab kontaktispetsiifilise lingi, logib messengeri kontosse sisse ja saadab selle kontaktilistile laiali.
  Social Engineering on lihtsalt üks komponent 🙂

 3. Minuarust ka:

  Ussid istuvad arvuti aktiivmälus ja saadavad iseennast teistesse arvutitesse peamiselt e-posti või rühmadiskussioonide (IRC) kaudu.

  Kus see “uss” siin arvuti mälus istub, kasutaja mõistuses istub see hoopis

 4. Kardan, et pigem lapsed jäävad selle viiruse ohvriks! Isegi paari inimese poolt, selliseid sõnumeid saanud … imestama paneb, et praegugi julgetakse oma isiklikke andmeid igale poole panna..

 5. Usu või mitte, aga mina MSN ei kasuta.

  Mina olen patrioot, minule meeldib Skype! Sellest ka piisab.

 6. Tere, olen 25-aastane ja protesteerin selle väite vastu, et ainult lapsed… Mina jõudsin niikaugele, et sisestasin parooli, ja alles siis, kui mulle avanenud pildid mulle kohe kuidagi sõbra peopiltidena ei tundunud, tuli mulle pähe, et kuule, peaks vist oma parooli muutma. Seega mul on see muudetud ja seega oht möödas. Aga mu samaealised sõbrad saadavd mulle aeg-ajalt ikka oma “pilte”… Oma emast ma parem ei räägigi, õnneks olen tal mina, kes aeg-ajalt puhastab.

 7. Tere,
  minul selline mure, et msni-aadress hotis mitte hotmailis – kuidas ma siis parooli vahetada saan? Hot postkasti parool erineb msni paroolist.

 8. Hot-i postkasti parool ja Messengeri keskkonna parool ei ole omavahel seotud. Parooli vahetamiseks tuleb end Microsofti vastavasse teenusesse sisse logida, hot.ee parool sellest ei muutu.

 9. to: Aare Kirna
  IT ei ole kindlasti minu ala. Kust ma leian Microsofti vastava teenuse?
  tänan

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga