Turvatoodete tarnijad libatõrjujate vastu

Turvatoodete tegijad plaanivad käsile võtta  libatõrjujad (fake antivirus), mis üha suureneval hulgal internetis ringlevad.

Selleks on neil kavas luua avalike, seaduslike programmide ja tarnijate (tootjate) list. Proovilistis on turbetarkvara tootjad nagu Microsoft, Symantec, Trend Micro ja McAfee , lisaks veidi vähem levinud nagu Kaspersky Lab, Check Point, Panda, Sunbelt Software, Fortinet ja Webroot.

Idee kävitajaks märtsis oli vabatahtlik arvutiturvastandardite foorum http://www.ccssforum.org/ Selle asutaja on Comodo juht Melih Abdulhayoglu, kes, andes tavalistele internetikasutajatele midagi millega toote õigsust kontrollida, loodab neid päästa petutarkvara ohvriks langemast.

Viimasel ajal on libatõrjed muutunud aina laialdasema levikuga nuhtluseks. Need programmid hirmutavad kasutajaid teadetega, et arvuti on nakatunud, ja kutsuvad sel puhul end ära ostma. Kui kasutaja seda aga teeb, annab ta liskas tarbetu ja mõnikord ka otseselt kahjuliku tarkvaratüki soetamisele veel ka oma krediitkaardi andmed küberkurjamitele, kes siis kõige tipuks ta tema pangaarve tühjaks teevad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga