themes theme

Telefone ähvardavad SMS-troojalased

29. november 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

mobile_phone_virus_b.jpgSaksa arvutiturbefirma SecurStar ärijuht Wilfried Hafner väidab, et on loonud SMS-i teel leviva troojalase RexSpy, mis võimaldab enamiku mobiiltelefonidest teha pealtkuulatavaks. Hafner ütleb end olevat avastanud turvaaugu, mida saab ära kasutada operaatorite poolt telefoni seadistamiseks saadetavate süsteemsete SMS-ide abil – nimelt ei kontrollid telefonid selliste SMS-ide päritolu ja ka saajale jääb selline sõnum täiesti märkamatuks. Ründaja võib lugeda kõiki nakatunud telefonist saadetavaid ja sellega vastuvõetavaid SMS-e ja pealt kuulata kõnesid, nakatunud telefoni saab kasutada ka telefoni aadressiraamatu ning troojalase enda edasisaatmiseks.

Otse loomulikult pakub SecurStar ka oma Windows Mobile keskkonnas töötavaid tooteid nimetatud pahalasega võitlemiseks.

Kuna Hafner on kirjeldatud troojalast seni demonstreerinud ainult oma isikliku telefoniga, ei kaldu turvaspetsialistid sellise troojalase olemasolu praegu veel sajaprotsendiliselt uskuma.

Reklaam

2 kommentaari

  1. LK ütleb:

    Kas seda securstar.com press release’i inglise keeles ka leiab? Saksa keelest ei mõika täpselt mis opsüsteemiga telefonidega tegu on.

  2. Aare Kirna ütleb:

    Enam-vähem otsene tõlge on aadressil http://symbian.sys-con.com/read/301174.htm

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781