Telefone ähvardavad SMS-troojalased

mobile_phone_virus_b.jpgSaksa arvutiturbefirma SecurStar ärijuht Wilfried Hafner väidab, et on loonud SMS-i teel leviva troojalase RexSpy, mis võimaldab enamiku mobiiltelefonidest teha pealtkuulatavaks. Hafner ütleb end olevat avastanud turvaaugu, mida saab ära kasutada operaatorite poolt telefoni seadistamiseks saadetavate süsteemsete SMS-ide abil – nimelt ei kontrollid telefonid selliste SMS-ide päritolu ja ka saajale jääb selline sõnum täiesti märkamatuks. Ründaja võib lugeda kõiki nakatunud telefonist saadetavaid ja sellega vastuvõetavaid SMS-e ja pealt kuulata kõnesid, nakatunud telefoni saab kasutada ka telefoni aadressiraamatu ning troojalase enda edasisaatmiseks.

Otse loomulikult pakub SecurStar ka oma Windows Mobile keskkonnas töötavaid tooteid nimetatud pahalasega võitlemiseks.

Kuna Hafner on kirjeldatud troojalast seni demonstreerinud ainult oma isikliku telefoniga, ei kaldu turvaspetsialistid sellise troojalase olemasolu praegu veel sajaprotsendiliselt uskuma.

2 thoughts on “Telefone ähvardavad SMS-troojalased”

  1. Kas seda securstar.com press release’i inglise keeles ka leiab? Saksa keelest ei mõika täpselt mis opsüsteemiga telefonidega tegu on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga