Tasuta nuhkvaratõrje Emsisoft Anti-Malware

a-squared Free ehk uue nimetusega  Emsisoft Anti-Malware võib pidada troojate avastamisprotsendilt nii tasuta kui tasuliste versioonide seas kindlalt TOP 5 programmide hulka. Juba aastast 2003 on tegeletud kuritahtlike registrikoodide ning protsesside analüüsimise ja avastamisega, olles tänaseks saavutatud aukartustäratav õelvara andmebaas. Veidi pikemalt olen sellest programmist kirjutanud artiklis Valik tasuta nuhkvaratõrjujaid.

Paraku sattusin lugema foorumeid, milles kurdetakse, et selle programmi tasuta versiooni ei ole enam saada. Tegelikult aga on küll. Tuleb ainult arvestada, et uuendusena ei pruugi pakkuda tasuta versiooni, mis tähendab, et varasem programm tuleb maha installeerida ja uus asemele paigaldada.

Emsisoft Anti-Malware kodulehelt programmi arvutisse tirimiseks tuleb valida link Download, mille alla on kirjutatud Free + full version. Paigaldamise protsessi juures saab valida erinevate litsentside vahel. Näiteks ilma registreerimata pakutakse ainult kolme päeva jooksul täiskaitset koos kõigi saadaolevate rakendustega; kui registreeritakse, on täiskaitse saada veel 30 päevaks proovimiseks ja pärast seda, kui kasutaja ei soovi osta litsentsi, lülitatakse tarkvara piiratud skanneri funktsiooni, mis ei paku enam reaalajakaitset ja automatiseeritud funktsioone (näiteks andmebaaside  automaatseid uuendusi, ajatatud skanneerimist jne), kuid kõik teised funktsioonid, mis olid ka tasuta vanema nimetusega a-squared Free versioonis, jäävad alles. Jätkuvalt saab siis sama programmi käsitsi uuendada, arvutit läbi skanneerida kurivara leidmiseks ja leitud pahavara kustutada.

Programmi arvutisse paigaldamine:

Liigu edasi Next abi ja nõustu tingimustega. Kui jätta linnukesega märgituks ka Install scan via context menu, siis saab hiljem teatud andmefailil paremkliki abil valida Scan with Anti-Malware ja just selle valitud faili koheselt pahavara suhtes üle kontrollida.

Paigaldamise lõpus (Finish) avatakse turvaviisard, mille abil saab valida litsentsi, mida soovitakse kasutada (näiteks tasuta ehk Freeware mode), seejärel saab paika seada mõned sätted, andmebaasi uuendused alla laadida ja skanneerida arvuti koheselt kurivara leidmiseks ja nende kahjustamiseks üle.

Pildid programmist:

Sobib opisüsteemidele Windows XP, Vista ja Windows 7, 32- ja 64 bit versioonid.

One thought on “Tasuta nuhkvaratõrje Emsisoft Anti-Malware”

  1. on palju mõnusam vahend olemas-Emsisoft emergency kit.ei mingit installimist ja muud jama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga