SUPERAntiSpyware Online Safe Scan

16. septembril lisati SUPERAntiSpyware’le uut tüüpi kontrollimise võimalus – Online Safe Scan

Mida Online Safe Scan endaga kaasa toob?

Online Safe Scan pole tegelikult võrguliikluse kontrollimise meetod nagu nime järgi võiks arvata. Tegemist on hoopis SUPERAntiSpyware versiooniga, mis ei paigalda arvutisse ühtegi faili.

Programmi tööpõhimõte lähtub eeldusest, et tänapäeva viiruste juures on üha raskem paigaldada tõrje- ja kontrollimise programme, kui arvuti on juba nakatunud.

Paigaldamine

SUPERAntiSpyware Online Safe Scan kodulehelt saab alla laadida ~8.8MB’se paigaldusfaili, mis tegelikult arvutisse midagi ei installeeri.

Allalaetava faili nimi muutub, takistamaks pahavaral faili tuvastamast tõrjeprogrammina. Et ennast kaitsta, ei lase uusim pahavara nimelt arvutikasutajal mingil juhul käivitada faile nimedega mbam-setup.exe või superantispyware.exe.

Tervitusaken
Paigaldusfaili avades ei tule mitte midagi muud teha kui vajutada nupule Click here to start.

Edasi võib keelte nimistust valida Estonian (EST). Ka SUPERAntiSpyware tõlke autor olen mina 🙂

Kasutajaliides
Programmi kasutajaliides

Enne kontrollimist tuleb tingimata uuendada definitsioone (st pahalaste andmebaasi). Seda saab teha nupust Otsi uuendusi…

Arvuti kontroll uuendamata tõrjujaga on nagu pesu pesemine ilma pesupulbrita. Midagi puhastatakse, aga suurem osa mustusest jääb alles.
Uuendamine

Edasi võib arvutit kontrollima asuda.

Selleks tuleb vajutada nupule Kontrolli oma arvutit... Edasi võib valida meelepärase kontrollimeetodi ning kontroll võibki pihta hakata 🙂

Arvuti puhastamisest kirjutan ka eKaitse.ee lehel.

3 thoughts on “SUPERAntiSpyware Online Safe Scan”

  1. Väga hea programm! Leidis mu arvutist 3 troojat. Viirusetõrjena kasutan Avast!’i. Ei tea kuidas Avast! neid ei leidnud.

  2. Mida teha siis kui uuendusi otsides annab teate, et miski takistab uuendusi alla laadimast, näiteks tulemüür. Kasutan Mozilla Firefoxi.

  3. Laadisin SuperAntiSpyware Online Safe Scan`i juhatatud koduleheküljelt. Paigaldusfaili avades andis aga Comodo hoiatuse, et selles istub viirus Heur.Suspicious@87684570. Mis elukas see on ja kas see on ohtlik?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga