Ruuteriga seotud ohud

Kas ühise ruuteri taha ühendatud teine arvuti saab minu arvutisse tungida – faile avada või tegevust jälgida? Jah, sama ruuteri taga olijate tegevust jälgida on täiesti võimalik, kuid failide avamise eelduseks on kasutajakonto olemasolu rünnatavas arvutis.

Endaga ühe ja sama ruuteri “taha” on seega mõtet lubada ainult neid isikuid, keda usaldad. Sama kehtib muide ka viimasel ajal populaarsete wifi- ehk traadita interneti ruuterite kohta. Maja ees tänaval sülearvutiga autos istuv isik võib vabalt jälgida sinu netiliiklust, kui lubad tal oma võrguga liituda.

Lihtsaim on jälgida krüpteerimata liiklust – näiteks e-kirjad või MSN Messenger (e-kirju on võimalik ka krüpteeritult saata, aga sageli seda ei tehta).

Kuid internetipangad ja näiteks Skype on krüpteeritud ning selle jälgmisest pole kasu – liiklusest pole võimalik aru saada.

Kas üks või teine internetilehekülg on krüpteeritud, saab aru lehekülje aadressist. Kui intenetisirvija aadressreal on http asemel https, on tegu krüpteeritud infokanaliga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga