Nigeeria kirjade kohalik edasiarendus

Delfi on avaldanud loo Urmasest, kes lunib sponsorite abi… et saada Hollandist kätte miljonidollariline lotovõit.

Jään põnevusega ootama, milliseid toredaid lugusid kohalikud õnnekütid veel välja mõtlema hakkavad. Ei saa salata – Nigeeria kolleegid on lati juba niigi kõrgele ajanud 🙂

2 thoughts on “Nigeeria kirjade kohalik edasiarendus”

 1. Tsitaat Delfist: “Niew Vennep Hoofddorp Netherlandsi nimelist firmat Delfil Google’i otsinguga leida ei õnnestunud.” Paistab, et Delfid on ise ka parajad “Urmas V-d”. Google otsing andis juba esimesel korral mulle kätte vahvad tulemused.

  1) Hoofddorp on koht Hollandis.
  2) Niew Vennep on motell, mis selles linnas asub.
  3) “Firma nimi” on seega saadud nii, et asjasse mitte eriti palju süvenev Urmas V võttis lihtsalt kopi-peistiga mingise netist leitud nime ega saanud aru, et tegemist oli tüüpilise ööbimispaiga nimega.

  Kuidas Delfi selleni omade jõududega ei jõudnud, jäägu igaühe enda fantaseerida. Kuid tegemist on ikka päris odava ja lohakalt tehtud scamiga. 🙂

 2. Hehee, hea netinali! Selle juhtumi puhul on ainult kaks töötavat varianti, kas kodanik Urmas V. on sinisilm või kriimsilm kavalpea.
  Portaalides väideti, et ei leitud kuidagi seda lotofirmat nimega “Niew Vennep Hoofddorp Netherlands” (ehk Nieuw-Vennep+Hoofddorp). Ega selle nimelist lotofirmat pole tegelikult Hollandis olemas, sest see nimi on pahalaste poolt lambist kokku miksitud.

  Nieuw-Vennep on 30 tuhande elanikuga ja Hoofddorp on 70 tuhande elanikuga linnakesed Hollandis. Kahe linna peale kokku saamegi lustaka nimemikstuuri “Nieuw Vennep Hoofddorp Netherlands Lotto”. Geniaalne, eksole? 😉

  Kulla kodanikud, tegelikult on tegemist tavalise ‘lottery scam’ ettevõtmisega ja lihtusklikest arvutikasutajate lollitamisega. Pahalaste edu korral aga inimestelt raha väljapetmisega.

  Vaadake linke http://www.svbizlaw.com/lottery.emails8.htm ja http://www.svbizlaw.com/lottery.delotto.htm

  Seal on näiteks eposti aadressid ‘”MRS.WILLIAMS RONARLD(Deloto Netherlansd Promo)” ‘ ja ‘lottowinningnl@katamail.com’ – registreeritud email domeeniga aim.com kuulub AOL Domain Administration (www.aol.com, USA) portaali kasutajale ja email domeeniga katamail.com kuulub Kataweb S.p.A. (www.katamail.kataweb.it, Itaalia) portaali kasutajale. Need eposti aadressid võivad vabalt olla ka võltsitud ning mittetöötavad, kuid pahalaste kontod kuhu te oma viimase raha üle kannate töötavad kindlasti.

  ‘Lottery scam’, palju ilusaid ja nõretavaid nimesid: Iraq scams from Nigeria, Holocaust scams, 419 Katrina scams, 419 tsunami scams, Nigerian AIDS cure scam, Sierra Leone diamond scam, Ghana gold scam, Fake international conferences, Job agency recruitment scams 😉

  Ma loodan, et Urmas V. ja teised sinisilmsed arvutikasutajad ei võta neid Interneti prahipostitusi tõe pähe.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga