themes theme

MPAA tabati koodivarguselt

20. veebruar 2007 kirjutas Aare Kirna Vasta »

mpaa_poster_22x32_final.jpgInglise programmeerija Patrick Robin avastas nimelt, et üks vihasemalt autoriõiguste eest võitlevaid organisatsioone, Motion Pictures Association of America (MPAA) kasutab tema loodud blogimootorit Forest Blog. Iseenesest poleks sellest midagi, Patrick lubab seda täiesti tasuta kasutada, kuid tingimusel, et sealjuures kas viidatakse tema autorlusele ja saidile või siis makstakse 25 naela litsentsitasu. MPAA aga polnud kumbagi teinud. Patrick kirjutab oma blogis, et iseenesest pole tema õiguste väärkasutamises midagi uut, kuid selliselt autorikaitse valvekoeralt poleks ta seda küll oodanud.

Mis MPAA-sse endasse puutub, siis praeguseks on see oma blogi sulgenud, kuid ei seisa nurgas ega häbene, vaid kinnitab, et Patricku blogimootor rippus nende serveris üleval vaid testimiseks.

Piinlik lugu sellegipoolest.

Reklaam

2 kommentaari

 1. Snakeman ütleb:

  Hmm. Hea mõte. Ma laen ka filme edaspidi “ainult testimiseks” alla. Kui peale vaatamist ei meeldi, kustutan kohe ära, ausõna 😀

 2. Mart Parve ütleb:

  See testimisejutt võib õige olla, aga ei vabanda küll midagi. Kas niimoodi ei saa siis testida, et on copyright detailid kenasti ära toodud?

  Osalt on tegu inimliku moraali “turvaauguga”. Inimestel on nimelt selline bugi, et kui nad on kord otsustanud, et neil on “õigus”, siis lakkavad nad oma tegevust moraalsest aspektist hindamast.

  Näiteks igasuguseid jälkusi toime pannud serblased, hutud, punased khmeerid jms – nad ise on ju alati veendnud, et on igapidi õiged aatemehed.

  See Patrick Robin on MPAA arvates tõenäoliselt lihtsalt üks järjekordne “piraadivärdjas”, kes ainult ootab, et saaks MPAA tagant varastada. Seekord lihtsalt jõudis MPAA piraadivärdjast ette ja varastas enne temalt 🙂

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781